5 świątecznych ozdób w minimalistycznym stylu

Slow life
5 świątecznych ozdób w minimalistycznym stylu
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Ozdoby świąteczne często bywają przaśne i bardzo kolorowe. Nie każdy jest jednak fanem takich dodatków. Coraz modniejsze są zatem monochromatyczne, delikatne i gładkie materiały i jednolite formy. Popularne są teraz delikatnie połyskujące światełka w jednym kolorze, jednolite piękne bombki i subtelne łańcuchy. Jakie ozdoby będą najlepsze na Twoją minimalistyczną choinkę?

Minimalizm na święta – to możliwe

Poszukujesz ozdób w stylu minimalistycznym? Bez trudu znajdziesz je na rynku, warto jedynie odpowiednio szukać. Oto jak ozdobić mieszkanie na święta, aby było stylowo i delikatnie, a mimo to odświętnie!

1. Porządek na stole

Zacznijmy od jednego z najważniejszych punktów świąt, czyli stołu. To miejsce, przy którym zbiera się cała rodzina, aby celebrować ten wyjątkowy czas. Aby wigilijna wieczerza pięknie wyglądała, wcale nie musi mieć wielu ozdobników. Wystarczy postawić jedynie na trzy główne elementy. Jednym z nich jest jeden dominujący kolor. W tym przypadku, aby było jednocześnie elegancko i świątecznie, znakomicie sprawdzi się biel. Do tego delikatne elementy z żywymi gałązkami w roli głównej i złote sztućce. Taki stół z pewnością pozwoli nam wyeksponować potrawy. Do tego znakomicie wpasuje się w minimalistyczny styl.

2. Jednolite światełka

Od lat na choince, a także na półkach czy nawet na balkonie w modzie były bardzo kolorowe światełka. Nie są one jednak w dobrym guście. Aby stworzyć wspaniałą świąteczną atmosferę, wystarczy dobrać delikatne światełka w jednym odcieniu, które lekko migocą. Bombardowanie gości mocnymi kolorowymi światełkami jest niewskazane. Te subtelne zdecydowanie lepiej stworzą klimat świat i nie przyprawią nikogo o zawrót głowy. Co ważne, można je umieścić również w okolicy stołu świątecznego. Nawet tam wspaniale będą wyglądać, zawłaszcza te malutkie i bardzo delikatne, na lekkim srebrnym sznureczku.

3. Minimalistyczna choinka

Czy choinka może być delikatna? Tak! Ostatnio panuje trend na ozdabianie drzewka światełkami w jednym kolorze, które – uwaga! – zakładamy od góry na dół, a nie dookoła iglaka. Do tego kilka bombek w jednym kolorze, mała gwiazdka na czubku i najważniejsza ozdoba świąteczna jest gotowa, aby zaprezentować się gościom!

4. Jak przyozdobić kuchnię na święta?

Jeśli chcesz, aby Twoja kuchnia współgrała z klimatem świąt, dobierz do niej subtelne ozdoby. Świetnie prezentować się będzie gałązka iglaka z małymi bombkami. Warto przyczepić ją tuż nad wejściem do kuchni. Z pewnością stworzy odpowiedni klimat podczas przygotowywania wieczerzy, a do tego będzie subtelna i elegancka.

5. Modne dodatki świąteczne

Co z resztą mieszkania? Kanapa przykryta narzutą w czerwonym lub zielonym odcieniu, a do tego białe poduszki to strzał w dziesiątkę. Nie musisz inwestować w przaśne tekstylia z motywem Mikołaja, elfów czy renifera. Wystarczy odpowiednio zagrać samymi kolorami i klimat świąt zostanie z pewnością dobrze zachowany.

Nie zaszkodzi postawić gdzieniegdzie małe elementy świąteczne. Piękne, zupełnie białe, ceramiczne renifery czy kule ze śniegiem w zupełności wystarczą. Swoistą kropką nad i będzie wieniec na drzwiach. Stwórz go z samych zielonych gałązek i jednej większej czerwonej kokardy lub kup gotowy. Efekt „wow” gwarantowany. A do tego pozostanie minimalistycznie i elegancko!

Zdj. główne: Myriam Zilles/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*