5 polskich podcastów, których warto posłuchać

Slow life
5 polskich podcastów, których warto posłuchać
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Podcasty i audiobooki w ostatnim czasie stały się bardzo popularne. Nic dziwnego – codziennie jesteśmy zabiegani i brakuje nam czasu, a to jest forma rozrywki, którą z powodzeniem możesz połączyć z codziennymi obowiązkami, podróżą czy aktywnością fizyczną. Masz swoje ulubione? W tym artykule dowiesz się, jakie podcasty możesz wybrać do przesłuchania. 

1. Piąte – nie zabijaj. Justyna Mazur

Piąte – nie zabijaj jest to podcast który spodoba się miłośnikom tematyki kryminalnej, ponieważ właśnie ona jest w nim poruszana. Justyna Mazur nagrywa materiały, w których mówi zazwyczaj o sprawach dziejących się w Polsce. Dowiesz się z niego więcej na temat znanych zbrodni, a także usłyszysz o takich, o których nie miałeś pojęcia. Twórczyni posiada intrygujący głos, który zachęca słuchaczy do jeszcze większej uwagi i pobudza wyobraźnię. Odcinki podcastu trwają zwykle od 40 minut do godziny, oczywiście z wyjątkami.

2. Kryminatorium. Marcin Myszka

Kolejna propozycja, która, jak sama nazwa wskazuje, również jest podcastem o tematyce kryminalnej. Tym razem jednak autor skupia się nie tylko na sprawach pochodzących z Polski, lecz z całego świata. Odcinki są bardzo dokładnie przemyślane i dopracowane, nie brakuje w nich efektów dźwiękowych oraz obecności innych narratorów. Są one zazwyczaj nieco krótsze, ale pojawiają się też stosunkowo często.

3. Owsiana. Justyna Świetlicka

Teraz mamy coś dla fanów zdrowego stylu życia i podróży, bo właśnie taka tematyka poruszana jest w podcaście Justyny Świetlickiej. Justyna to dietetyczka, która zdecydowała się w trakcie pandemii opuścić Polskę i wyjechać do cieplejszych krajów. Od tej pory przez większość roku żyje w podróży, a ciekawostkami na temat różnych zakątków świata dzieli się w odcinkach podcastu. Oprócz tego zaprasza do rozmów ciekawych ludzi z różnym wykształceniem i doświadczeniem życiowym, co sprawia, że każdy może u niej znaleźć interesujący dla siebie odcinek. Jeden z nich zwykle trwa około godziny.

4. Zbrodnie Prowincjonalne

I znów wracamy do kryminałów! Tym razem przenosimy się na prowincję. W podcaście Zbrodnie Prowincjonalne autorka skupia się na zbrodniach dokonanych na wsiach. To wyjątkowa pozycja, ponieważ dzięki dokładnym opisom i statystykom miejscowości, w których zbrodnie poruszane w odcinkach zostały dokonane, jesteśmy w stanie uruchomić swoją wyobraźnię. Możemy również poznać wiejskie realia i zwyczaje, które dla mieszkańców miast mogą być zaskakujące. 

5. O zmierzchu. Marta Niedźwiecka

Podcast O zmierzchu Marty Niedźwieckiej jest audycją o życiu. Poruszane są w nim aspekty psychologiczne oraz emocjonalne. Nie brak w nim tematów o miłości oraz relacjach międzyludzkich. Jest to ciekawa propozycja na spędzenie wieczoru. Marta jest psychologiem i sex coachem, więc w swojej audycji również sięga do sfery intymnej.

Zdj. główne: Rodion Kutsaev/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*