Minimalizm w łazience – inspiracje i pomysły na urządzenie

Slow life
Minimalizm w łazience – inspiracje i pomysły na urządzenie
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Aranżacja łazienki w stylu minimalistycznym sprawi, że wnętrze będzie zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne. Przeczytaj, na co warto zwrócić uwagę, jeśli marzysz o przestronnej i uporządkowanej łazience.

Kiedy myślimy o łazience w stylu minimalistycznym, przed oczami często mamy jasne ściany, białą armaturę i brak ozdób. Minimalizm może również kojarzyć się ze skandynawskim designem, który kładzie nacisk na formę i funkcję przedmiotu. Ważne jest eksponowanie wolnej przestrzeni, oszczędność środków wyrazu, a także prostota linii i kształtów. Jak osiągnąć taki efekt w mieszkaniu?

Jakość ważniejsza niż ilość

W dzisiejszym świecie masowej konsumpcji łatwo wpaść w pułapkę wypełniania domu tanio zakupionymi przedmiotami, które po krótkim czasie nam się nudzą i zaczynają przeszkadzać. Zwykle nie mamy oporów przed tym, żeby wymienić je na nowe. To wpływa niekorzystnie zarówno na nasz portfel, jak i środowisko. Odpowiedzią na ten stan może być inwestowanie w uniwersalne towary wysokiej jakości. Stwórz wnętrze urządzone zgodnie z Twoimi potrzebami, które zadowoli Cię na długie lata – odwiedź salony łazienek i wybierz niezbędne wyposażenie, które będzie praktyczne i eleganckie.

Unikanie tego, co zbędne

Jeśli chcesz, by łazienka prezentowała się estetycznie, postaw na neutralne kolory i materiały pochodzenia naturalnego. Biel i beż w połączeniu z drewnem sprawi, że we wnętrzu zapanuje równowaga. Łazienka urządzona w stylu minimalistycznym powinna być przestrzenią przytulną, uporządkowaną i spójną.

Zrezygnuj z ozdób, które zbierają kurz i niczemu nie służą. Zamiast tego zainwestuj w wysokiej jakości, piękne przedmioty codziennego użytku. W łazience sprawdzi się przemyślany system przechowywania i pojemne szafki, dzięki którym zachowasz kontrolę nad kosmetykami, środkami czystości i akcesoriami. Rezygnując z ekspozycji wielu przedmiotów, sprawiasz, że wnętrze będzie prezentowało się schludnie i stanie się łatwiejsze do sprzątania.

Jeśli chcesz dodatkowo podkreślić wolną przestrzeń, wybierz przezroczystą ściankę typu walk-in zamiast masywnej kabiny prysznicowej. W ograniczeniu liczby przedmiotów pomoże również zakup urządzeń wielofunkcyjnych, takich jak pralko-suszarka. Minimalistyczna łazienka nie musi sprawiać wrażenia sterylnej i pustej. Zadbaj o to, żeby wnętrze nastrajało Cię na relaksację. Dzięki drewnianym wykończeniom i ciepłemu światłu, które nie drażni, możesz stworzyć przytulną i harmonijną przestrzeń.

Rezygnacja z plastiku i tworzyw sztucznych

Wybierając materiały wysokiej jakości, stopniowo pozbędziesz się z Twojej przestrzeni plastiku i szkodliwych tworzyw sztucznych, które nie prezentują się zbyt elegancko. Jeśli jesteś na etapie projektowania łazienki, postaraj się inwestować w ekologiczne rozwiązania. Luksus to nie tylko piękne, przestronne wnętrza o nowoczesnym designie, ale również dokonywanie rozsądnych wyborów oraz posiadanie przedmiotów, których naprawdę potrzebujemy i które powstały bez szkody dla środowiska naturalnego.

Minimalizm w łazience to przede wszystkim jakość, prostota oraz trwałość. Uniwersalne i niewyszukane przedmioty, wytworzone z naturalnych materiałów, są często synonimem dobrego gustu. Dobrze zorganizowana i estetyczna łazienka sprzyja odprężeniu po ciężkim dniu w pracy, a także – ze względu na ograniczoną liczbę przedmiotów i sprzętów – jest stosunkowo łatwo utrzymać w niej czystość i odkładać przedmioty na miejsce.

Zdj. główne: Backbone Visuals/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*