Jak urządzić minimalistyczny pokój dla dziecka?

Jak urządzić minimalistyczny pokój dla dziecka?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Moda na minimalizm wkradła się również do aranżacji wnętrz – także pokojów dziecięcych. Jak jednak urządzić taki minimalistyczny pokoik dla dziecka, aby był przytulny i estetyczny, a przede wszystkim spełniał swoją rolę? Podpowiadamy!

Minimalistyczne wnętrza to ponadczasowa klasyka, która sprawdzi się zawsze. Jednak myśląc o pokoju dziecięcym, raczej widzimy wiele zabawek, dekoracji i mebelków. Warto to zmienić! Podpowiadamy, jak urządzić minimalistyczny pokój dla dziecka.

Jakie meble wybrać do minimalistycznego pokoju dla dzieci?

Najważniejszym elementem aranżacji każdego wnętrza są bez wątpienia meble. Również w przypadku pokojów dziecięcych odgrywają one sporą rolę. Jak jednak je wybrać, aby pokoik nabrał minimalistycznego charakteru? Przede wszystkim zrezygnuj z niepotrzebnego natłoku. Dzięki temu unikniesz chaosu, a pokój będzie wydawał się znacznie bardziej uporządkowany.

Pamiętaj także, że zbyt duża ilość mebli może okazać się dla dziecka przytłaczająca, co utrudni mu naukę i rozwijanie kreatywnych umiejętności. Postaw więc na niezbędne meble o prostym kształcie, które będą najbardziej uniwersalną opcją. W pokoju musi się znaleźć przede wszystkim wygodne łóżko, odpowiednio duże biurko oraz szafa na ubrania i miejsce do przechowywania zabawek.

Możesz także zdecydować się na dodatkowe miejsce do siedzenia, jednak postaraj się, aby nie zajmowało ono zbyt dużo przestrzeni. Świetnym rozwiązaniem będą pufy, na przykład te dostępne na stronie https://kidspace-shop.com/pufy/. Pamiętaj także, że wybieranie mebli typowo dziecięcych i przesadnie kolorowych nie jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ dziecko szybko z nich wyrośnie i konieczna będzie całkowita zmiana aranżacji. Wybierz meble o neutralnym charakterze i ewentualnie ozdób pokój wedle preferencji Twojego malucha. 

Zadbaj o przestrzeń i światło

Elementem wyróżniającym minimalistyczne wnętrza na tle innych jest z pewnością duża ilość światła oraz wolnej przestrzeni. Dlaczego jest to dobre rozwiązanie do pokoju dziecięcego? Przede wszystkim dlatego, że takie wnętrza pobudzają kreatywność dziecka, a także znacząco zwiększają poziom jego koncentracji. Będzie to więc genialne rozwiązanie w szczególności dla dzieci uczęszczających już do szkoły.

Ponadto w takim minimalistycznym wnętrzu łatwiej jest utrzymać porządek – skorzystają więc nie tylko dzieci, ale także ich rodzice. Warto także wspomnieć, że minimalistyczne pokoje najczęściej posiadają szafy modułowe, a wszystkie nieużywane w danej chwili przedmioty są schowane. Dzięki takiemu podejściu dziecko już od najmłodszych lat uczy się odkładania swoich rzeczy na miejsce.

Jakie akcesoria i dodatki wybrać do minimalistycznego pokoju dziecięcego?

Mimo że minimalizm to przestrzeń i proste formy, nie oznacza to, że pokoik dziecięcy ma być surowy i nudny. Wręcz przeciwnie! Minimalizm stawia bowiem na jakość, a nie ilość, dlatego też, mimo że nie ma tu miejsca na wiele akcesoriów i ozdób, to wnętrza te zawsze charakteryzują się wysoką estetyką.

Postaw na subtelne ozdoby ścian oraz kolorowy dywan, który stanie się miłym i ciekawym akcentem oraz będzie świetnym miejscem do zabawy. Nie zapominaj także o miękkiej pościeli, którą znajdziesz na stronie https://nyks.pl/posciel. Wbrew pozorom dobrze wybrana pościel również może pełnić funkcję dekoracji, a ponadto zapewni dziecko kolorowe sny i spokojnie przespaną noc.

Zdj. główne: Paige Cody/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*