Czym jest woda księżycowa i dlaczego warto jej używać?

Czym jest woda księżycowa i dlaczego warto jej używać?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Pełni księżyca przypisuje się szczególne moce. Podobnie jest z magicznym płynem, czyli wodą księżycową. Co dokładnie kryje się pod tym pojęciem? Jakie właściwości ma woda księżycowa? Do czego jest wykorzystywana? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdują się poniżej. Zachęcamy do lektury!

Woda księżycowa – co to jest i skąd wzięła się jej nazwa?

Woda pełni ważną rolę w życiu każdego człowieka. Bez niej organizm nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Tym razem zajmiemy się nieco innym zagadnieniem, a mianowicie wodą księżycową, która ma szereg dobroczynnych właściwości i od setek lat jest stosowana przede wszystkim w medycynie naturalnej oraz rytuałach oczyszczających. Czym jest? To płyn pozyskiwany z energii księżyca, a mówiąc precyzyjniej, woda napromieniowana księżycową mocą. To właśnie stąd wzięła swoją nazwę.

Jak przygotować wodę księżycową?

Wodę księżycową może przygotować każdy z nas w dowolnej fazie księżyca, jednak to czas pełni najlepiej się do tego nadaje – wówczas moc jest najpotężniejsza. Choć mówi się, że pełnia księżyca wywołuje u nas nerwowość czy problemy ze snem, to jednak w połączeniu z wodą tworzy drogocenną miksturę. Cały proces trwa od zachodu do wschodu słońca.

W pierwszej kolejności musimy przygotować szklany pojemnik – butelkę czy misę – wywołującą pozytywne emocje. Następnie dekorujemy go zgodnie z własnymi preferencjami – rysunkami, ziołami, płatkami kwiatów – i wlewamy wodę ze studni lub niegazowaną wodę mineralną. I tak o zachodzie stawiamy naczynie na zewnątrz (ewentualnie na parapecie), tak by docierało do niego światło księżyca, a rano woda księżycowa jest gotowa.

Właściwości wody księżycowej, czyli dlaczego warto jej używać?

Głównym zadaniem wody księżycowej jest oczyszczenie ze złej energii i przywrócenie harmonii. Do tego jeszcze doskonale wpływa ona nie tylko na nasz umysł, ale również na ciało. Stosowana jest jako produkt nawilżający skórę czy oczyszczający włosy oraz przyspieszający ich porost, a także jako element kąpieli rytualnych. Wiele osób decyduje się też na picie jej na czczo każdego ranka, wypowiadając wcześniej intencję.

To jeszcze nie wszystko, gdyż woda księżycowa świetnie nadaje się również do podlewania roślin – zarówno tych domowych, doniczkowych, jak i znajdujących się w ogrodzie. Po takim zabiegu powinny bardzo szybko rosnąć. Równie dobrze sprawdza się spryskiwanie wodą księżycową świeżego prania, by dać mu magiczną energię, czy czyszczenie nią kryształów.

Nie każdy wierzy w spektakularne działanie wody księżycowej na nasz umysł, ciało oraz otoczenie, jednak trzeba przyznać, że jest ona znana od wieków. Korzystają z niej osoby lubiące naturalną medycynę oraz gwiazdy i celebryci, jak na przykład Victoria Beckham.

Zdj. główne: Yuki Ho/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*