Tego produktu nie powinnaś używać do pielęgnacji skóry twarzy

Uroda
Tego produktu nie powinnaś używać do pielęgnacji skóry twarzy
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niestety, mimo że na rynku kosmetycznym możemy znaleźć mnóstwo produktów o naturalnym składzie, nie wszystkie nadają się do pielęgnacji skóry twarzy. Wciąż jednak część z nas używa nieprawidłowych produktów do mycia delikatnej skóry na twarzy co może prowadzić do powstania poważnych problemów skórnych. Sprawdź, czego powinnaś zdecydowanie unikać, jeśli zależy Ci na gładkiej cerze, pozbawionej niedoskonałości.

Specjaliści z zakresu dermatologii jasno wypowiadają się, że mydło nie jest dobrym produktem do mycia i oczyszczania skóry twarzy. Nawet produkty o świetnym, organicznym składzie nie przynoszą dla cery wiele pożytku. Regularne mycie twarzy mydłem sprawia, że jej naturalna bariera ochronna staje się coraz bardziej słaba. Wszystko za sprawą mydła, którego pH nie jest dostosowane do delikatne skóry twarzy, tak jak specjalne żele czy emulsje myjące. Pewnie nie raz myjąc twarzy mydłem miałaś po zabiegu odczucie ciągnięcia i nieprzyjemnego szczypania – to nie są normalne objawy, których powinnyśmy doświadczać przy codziennej pielęgnacji. Jeszcze raz powtórzymy, mydło nie jest odpowiednim produktem do oczyszczania skóry na twarzy.

Dlaczego mydło nie jest dobrym preparatem do pielęgnacji skóry twarzy?

Mydło nie jest właściwym kosmetykiem do pielęgnacji skóry, gdyż jego pH jest stanowczo zbyt wysokie dla delikatnych obszarów naszej twarzy. Ma właściwości wysuszające, przez co twarz staje się po aplikacji ciągnąca i nieprzyjemna w dotyku. O wiele lepiej umyć twarz płynem micelarnym lub żelem oczyszczającym dedykowanym dla naszego typu cery. Poza tym mydło narusza naturalną barierę hydrolipidową skóry, co znowu może być powodem suchości cery. Ponadto zasadowy odczyn mydła wpływa na to, że na skórze zaczynają namnażać się bakterie, co może powodować powstawanie niedoskonałości.

Przeczytaj też: CO ZROBIĆ, BY TWOJA CODZIENNA PIELĘGNACJA STAŁA SIĘ BARDZIEJ PRZYJAZNA DLA ŚRODOWISKA?

Zdjęcie główne: Monstera/ pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*