Jak dbać o brwi i rzęsy?

Uroda
Jak dbać o brwi i rzęsy?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Brwi to rama zarówno dla naszego oka, ale także całej twarzy. Natomiast piękne rzęsy podkreślają spojrzenie i nadają mu głębi. Dlatego właśnie odpowiednia pielęgnacja brwi oraz rzęs jest niezwykle istotna i może wpływać na nasz wygląd. Sprawdź, jak prawidłowo o nie dbać.

Pielęgnacja brwi

Zbyt rzadkie lub niewyregulowane brwi mogą zniszczyć nawet najpiękniejszy i najstaranniejszy makijaż. Pamiętajmy, że brwi stanowią ramę naszej twarzy i mogą wpłynąć na jej odbiór – zmienić rysy twarzy, odmłodzić, postarzyć lub podkreślić naturalne piękno.

O brwi bez problemu możemy zadbać w domu. Aby dostarczyć włoskom odpowiednich składników odżywczych, nie potrzebujemy częstych wizyt u kosmetyczki. Przy systematycznej pielęgnacji nasze brwi mogą stać się gęstsze, dzięki czemu łatwiej będzie nam nadać im kształt pasujący do naszej twarzy. Na rynku istnieje wiele gotowych serów oraz odżywek, które wzmocnią nasze brwi, choć równie dobrze sprawdzają się specyfiki przygotowane ze składników, które mamy w kuchni. Aby włoski były zdrowe i gęste, kluczowa jest także odpowiednia dieta, bogata w witaminy i minerały.

Odżywki do brwi

Odżywki do brwi najczęściej stosujemy do odbudowania naszych brwi, np. po źle wykonanej regulacji lub gdy włoski są genetycznie osłabione. Ich skład zazwyczaj zawiera witaminy A, E, proteiny jedwabiu i kwas hialuronowy. Dla jak najlepszego efektu, odżywki zaleca się nakładać codziennie, po oczyszczeniu skóry twarzy.

Domowe sposoby na piękniejsze brwi

Aby wzmocnić swoje brwi, nie trzeba kupować gotowych odżywek ze sklepu. Równie dobrze sprawdzają się domowe sposoby jak np. okłady z pokrzywy, która powszechnie jest stosowana na wypadanie włosów. Zawartość witamin A, C, E, K, B2, miedzi manganu oraz żelaza sprawia, że włoski stają się mocniejsze i odporniejsze. Równie dobrze sprawdzają się okłady z mielonej kawy lub naparu z zielonej herbaty.

Pielęgnacja rzęs

O rzęsy warto regularnie dbać nie tylko ze względów estetycznych, lecz także zdrowotnych. Ich główną funkcją jest ochrona oka przed zanieczyszczeniami. Pamiętajmy, że wypadanie 1–2 rzęs dziennie jest całkowicie normalne. Cykl życia włoska wynosi ok. 3 miesiące, a nowe rzęsy odrastają bardzo szybko. Problemem jest jednak, gdy rzęs wypada więcej niż przyjęta norma. Wtedy możemy mieć do czynienia ze złą pielęgnacją lub dietą.

Jak prawidłowo wykonać demakijaż rzęs?

Rzęsy podkreślone tuszem potrafią prezentować się zniewalająco, jednak makijaż, a raczej jego niewłaściwe usuwanie, może prowadzić do ich osłabienia. Zmywając maskarę, przyłóż wacik nasączony płynem do demakijażu do zamkniętego oka i policz do 30. W tym czasie detergent sam rozpuści nałożony tusz. Następnie delikatnie przesuń wacik w dół, ściągając z rzęs resztki maskary.

Jeżeli Twoje rzęsy są wyjątkowo delikatne, unikaj stosowania wodoodpornych tuszy, które trudno zmyć. Ich usunięcie zazwyczaj wymaga intensywniejszego pocierania, co może uszkodzić włoski i doprowadzić do ich wypadania.

Domowe sposoby na piękne rzęsy

Do rzęs, podobnie jak do brwi, można stosować gotowe odżywki dostępne w drogeriach. Warto jednak najpierw wypróbować domowe sposoby, które poprawią kondycję włosków. Jednym z nich jest wcieranie w rzęsy olejku rycynowego. Pierwsze efekty będą widoczne już po miesiącu. Równie dobrze sprawdza się nakładanie witaminy E, dostępnej w aptece. Oba te produkty sprawią, że rzęsy staną się bardziej elastyczne i będą lepiej rosły.

Zdj. główne: Atikh Bana/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*