Proszek do wybielania zębów – czy wiesz, jak działa?

Uroda
Proszek do wybielania zębów – czy wiesz, jak działa?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ostatnimi czasy bardzo głośno zrobiło się na temat wybielania zębów aktywnym węglem w proszku. Ta innowacyjna metoda ma na celu usunąć osad nazębny oraz wydobyć naturalną biel naszych zębów. Węgiel zawarty w proszku ma silne właściwości adsorbujące, co oznacza że wiąże zanieczyszczenia i bakterie. Poza tym w skład tego typu produktów wchodzi również glinka bentonitowa, która zapobiega stanom zapalnym i dezynfekuje jamę ustną. Ostatnim składnikiem jest element odważający, który wpływa na świeżość oddechu i mogą być to np. liście mięty. Ale czy ten produkt faktycznie działa wybielająco?

Proszek do wybielania zębów może być świetnym produktem do pielęgnacji jamy ustnej. Nie dość, że znakomicie radzi sobie z zanieczyszczeniami oraz bakteriami to jednocześnie skutecznie usuwa osad nazębny, zwłaszcza ten pozostawiony przez kawę, herbatę czy papierosy. Wystarczy lekko wyszorować proszek w szkliwo za pomocą szczoteczki i najlepiej pozostawić produkt na zębach przez kilka minut. Warto wiedzieć, że oczyszczanie za pomocą proszku wybielającego do zębów nie narusza szkliwa i jest bezpieczne dla jamy ustnej.

Proszek do wybielania zębów – czy warto wypróbować jego działanie?

Proszek do wybielania zębów, mimo że jest nowością na rynku jego działanie warte jest przetestowania, zwłaszcza przez osoby, którym zależy na zdrowym, a jednocześnie białym uśmiechu. Ten preparat ma za zadanie nie tylko poprawić kolor zębów, ale również pozytywnie wpłynąć na kondycję dziąseł oraz wzmocnić szkliwo.

Jak stosować proszek do wybielania zębów?

Do pojemnika z proszkiem wkładamy lekko nawilżoną szczoteczkę, a następnie myjemy nią zęby przez około 3 minut. Po tym zabiegu warto pozostawić produkt na zębach na przynajmniej 2 minuty. Następnie dokładnie płuczemy jamę ustną wodą i zabieramy się za mycie zębów za pomocą normalnej pasty.

Przeczytaj też: JAKOŚĆ, NIE ILOŚĆ – SPRAWDŹ, JAK KUPOWAĆ DOBREJ JAKOŚCI KOSMETYKI

Zdjęcie główne: Streetstyleshooters/ Getty Images Entertainment/ Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*