Jak pokrzywa działa na włosy? Poznaj siłę naturalnej pielęgnacji

Uroda
Jak pokrzywa działa na włosy? Poznaj siłę naturalnej pielęgnacji
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pokrzywa jest jednym z popularniejszych, ziołowych składników, które możemy spotkać w produktach do mycia i pielęgnacji włosów. Ta roślina jest wykorzystywana w wielu naturalnych kosmetykach, które poprawiają jakość naszych włosów. Niektórzy uważają, że poza aplikowaniem pokrzywy na kosmyki warto także włączyć ją do swojej diety. Właściwości lecznicze tej rośliny znakomicie poprawią kondycję naszych włosów. Sprawdź jakie produkty z pokrzywy są najlepsze na zniszczone i pozbawione blasku włosy.

Pokrzywa dla wielu z nas kojarzy się głównie jako parzący w kontakcie ze skórą chwast. Okazuje się jednak, że pokrzywa ma wiele prozdrowotnych właściwości, które znakomicie wpływają na stan naszych włosów i paznokci. Produkty wytworzone z pokrzywy są prawdziwym darem natury. Można wybierać szampony i odżywki zawierające ten ceny składnik lub samodzielnie przygotować płukankę z pokrzywy, która świetnie wpływa na porost włosów.

Jakie właściwości dla włosów ma pokrzywa?

Pokrzywa to roślina bogata w liczne witaminy i minerały, które fenomenalnie wpływają na włosy oraz przyśpieszony ich porost. Pokrzywa zawiera przeciwutleniacze, które są odpowiedzialne za oczyszczanie organizmu ze szkodliwych związków. Roślina ma również moc do poprawy krążenia krwi, co pobudza cebulki włosów do szybszego porostu. Co bardzo ważne, pokrzywa hamuje wytwarzanie DHT, czyli hormonu powodującego łysienie i nadmierne wypadanie włosów. Ponadto ten z pozoru pospolity chwast bogaty jest w białko, błonnik, tłuszcze, wapń, magnez i żelazo. Dlatego pokrzywa polecana jest jako suplement diety, który może pomóc uzupełnić niedobory witaminowe.

Jak pokrzywa wpływa na włosy:

  • stymuluje porost włosów,
  • wzmacnia włosy,
  • działa przeciw wypadaniu,
  • pomaga zwalczyć łupież,
  • chroni przed czynnikami zewnętrznymi,
  • naturalnie nabłyszcza włosy.

Przeczytaj też: UNIWERSALNE OLEJE DO PIELĘGNACJI, KTÓRE POPRAWIĄ KONDYCJĘ WŁOSÓW I SKÓRY. MASZ JE W SWOICH KOSMETYCZNYCH ZBIORACH?

Zdjęcie główne: Mareefe/ pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*