Biżuteria dla mężczyzny – najważniejsze zasady

Moda
Biżuteria dla mężczyzny – najważniejsze zasady
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Biżuteria dla mężczyzn chociaż coraz bardziej popularna nie jest tak powszechna jak biżuteria damska. Z tego względu część osób może mieć problemy z wyborem dodatków dla panów. Pamiętajmy, że dobra biżuteria męska musi być dostosowana do wielu i stylu ubierania konkretnego mężczyzny. Co jeszcze warto o niej wiedzieć? Podpowiada Manoki.pl

Jaka jest najpopularniejsza biżuteria męska?

Wśród dodatków dla mężczyzn dużą popularnością cieszą się bransolety, naszyjniki, łańcuszki, spinki do mankietów, sygnety, a także zegarki (w dobie smartfonów zegarek coraz częściej traktowany jest jedynie jako ozdoba).

Biżuteria męska pod wieloma względami różni się od damskiej. Spotkamy się z typowo męskimi ozdobami, fakturami, kolorami, itp.

Spinki do mankietów – ozdoba eleganckiego mężczyzny

Wielu mężczyzn, którzy chcą uchodzić za eleganckich decyduje się na zakup spinek do mankietów. Wybór tego typu dodatków jest imponujący. W zależności od stylizacji można zdecydować się na srebrne, złote, brązowe, czy czarne spinki do mankietów. Mogą być one utrzymane w stylistyce minimalistycznej lub bogato zdobione. Na odpowiednio dużych spinkach do mankietu można wykonać grawer (na przykład swoje inicjały lub dłuższy tekst, o ile wielkość biżuterii na to pozwala).

Naszyjniki dla stylowego mężczyzny

W nadchodzącym sezonie bardzo modne będą naszyjniki męskie. Znajdziemy efektowne naszyjniki z łańcucha, rzemienia, kamieni naturalnych (modny jest między innymi hematyt), a nawet pereł. Ozdoby chętnie wybierane przez mężczyzn to antyczne monety, krzyże lub medaliki (motywy religijne są jedynie ozdobą), głowy lwa. Ciekawie prezentuje się młot Thora, kotwice i stery, róża wiatrów, czaszki. Panowie szukający naszyjników wyjątkowych często decydują się na modele z powierzchnią do grawerowania.

Obrączki i sygnety, które pasują do każdej stylizacji

Mężczyźni w każdym wieku chętnie sięgają po obrączki i sygnety. Dodatki tego typu (o ile umiejętnie je dobierzemy) mogą sprawdzić się zarówno przy codziennych, jak i bardzo eleganckich stylizacjach. Panowie, którzy na co dzień ubierają się bardzo elegancko najchętniej sięgają po klasyczne złote lub srebrne obrączki. Żeby uczynić tego typu dodatki wyjątkowymi można wykonać na nich grawer.

Znacznie większy wybór mamy, gdy preferujemy casualowy styl. Do codziennych stylizacji pasują między innymi masywne sygnety wykonane ze srebrnej lub czarnej stali szlachetnej, obrączki w kształcie śrub, obrączki fasetowane, obrączki z błyszczącymi złotymi lub diamentowymi paskami. Młodzi mężczyźni docenią obrączki będące połączeniem stali szlachetnej i kolorowego kauczuku, a także bardzo efektowne obrączki ażurowe.

Efektowne bransolety

Do biżuterii, po którą bardzo chętnie sięgają podążający za modą mężczyźni zaliczamy również bransolety. Wybór tego typu ozdób jest imponujący. Zajdziemy proste bransolety z łańcucha lub skóry naturalnej, bransolety z kamieni naturalnych, pereł, sznurka. Do eleganckich stylizacji pasują bransolety ze skóry naturalnej i stali szlachetnej. W tym sezonie modne jest noszenie większej ilości bransolet, a także łączenie tego typu biżuterii z zegarkami.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*