Najpiękniejsze puzzle – poznaj firmy, dzięki którym będziesz chciał wrócić do czasów dzieciństwa!

Slow life
Najpiękniejsze puzzle – poznaj firmy, dzięki którym będziesz chciał wrócić do czasów dzieciństwa!
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Czy w wolnym czasie, gdy jesteś wśród rodziny lub przyjaciół zdarza się, że układacie wspólnie puzzle? Może w ten sposób się relaksujesz lub po prostu sprawia Ci to swego rodzaju frajdę? Zobacz, jakie firmy oferują najpiękniejsze puzzle, które sprawią, że powrócisz myślami do czasów dzieciństwa!

Puzzle to coś, co kojarzy nam się przede wszystkim z czasem dzieciństwa. Ich układanie sprawia niesamowitą satysfakcję, nic więc dziwnego, że wiele osób chętnie powraca do tej aktywności mimo upływu lat. Dziś producenci mają w swojej ofercie wiele ciekawych opcji, zarówno dla bardziej, jak i mniej zaawansowanych osób. Oto firmy, które produkują godne uwagi układanki.

Castorland

Puzzle od Castorland zna i docenia wiele osób. Jest to polski producent, który na rynku działa od ponad trzydziestu lat. W ofercie Castorland znajdą się pozycje i dla zaawansowanych, i dla początkujących – od 30 do nawet 3000 elementów. Jest to doceniana i wielokrotnie wyróżniona marka, która na tle innych wyróżnia się m.in. doskonałą jakością druku, często występującymi motywami z naturą tzn. pejzażami, górami, zamkami itd. Klienci chętnie wybierają Castorland ze względu na atrakcyjne ceny i jej popularność.

Heye

Heye to niemiecka firma, która cieszy się popularnością wśród wielu miłośników puzzli. Co ważne, produkty tej marki są wyjątkowe – autorami zabawnych grafik są współcześni artyści tj. Michael Ryba czy Jean-Jacques Loup. Pozycją, na którą warto zwrócić szczególną uwagę, jest seria Victorii Frances z charakterystycznymi motywami przepełnionymi i horrorem, i romantyzmem. Serca klientów podbiła też seria puzzli zapakowanych w oryginalne trójkątne pudełeczko, w którym znajdował się plakat będący swego rodzaju „wzorem” do układanki, którą należy stworzyć z puzzli. 

Trefl

Trefl to zdecydowanie najpopularniejsza polska marka, którą stworzył w 1985 roku Kazimierz Wierzbicki. Gdy firma pojawiła się na rynku, oferowała wyłącznie puzzle. Z czasem w sklepach pojawiły się też m.in. gry rodzinne Trefl i wiele innych produktów doskonałej jakości. W asortymencie firmy można odnaleźć warianty, które składają się z 500, 1000, 1500, 2000, a nawet 3000 elementów. Jest to więc doskonała opcja dla dorosłych i dla dzieci, które na początku swojej przygody z układankami powinny próbować tworzyć mniej skomplikowane kompozycje.

Jumbo

Jumbo to holenderska marka. W jej ofercie znajdziemy układanki od 500 do aż 5000 elementów. Fani tej firmy z pewnością kojarzą jej serię z grafikami autorstwa Jana Vana Haasterena. Jumbo, oprócz puzzli, oferuje też gadżety, które mogą przydać się do tworzenia układanek, a w tym: specjalne podkładki i pudełka przeznaczone do ich tworzenia. 

Eurographics

Te kanadyjskie puzzle doskonale opisuje jedno słowo – jakość. W ofercie marki znajdują się przede wszystkim układanki, które złożone są z 1000 elementów. Puzzle od Eurographics charakteryzują się wyjątkowymi edukacyjnymi motywami z dziedzin m.in. medycyny, techniki i przyrody.

Zdj. główne: Ross Sneddon/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*