Chcesz adoptować zwierzę ze schroniska? Sprawdź, jak się do tego przygotować

Slow life
Chcesz adoptować zwierzę ze schroniska? Sprawdź, jak się do tego przygotować
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Większość ludzi kocha zwierzęta. Nie każdy może być jednak właścicielem psa. Do tego potrzebne są odpowiednie warunki, czas oraz cierpliwość.

Jeżeli jednak chcesz i możesz zdecydować się na czworonoga, to warto przemyśleć decyzję o adopcji zwierzęcia ze schroniska. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, w jaki sposób przygotować się na adopcję psa ze schroniska. 

Przygotuj się na wprowadzenie zmian

Adopcja czworonoga niezaprzeczalnie wiąże się ze zmianami w Twoim życiu. Posiadanie psa wymaga przeorganizowania swojego życia. Jeżeli zaplanujesz sobie dzień cały dla siebie, to mimo tego będziesz musiał pamiętać o swoim czworonożnym przyjacielu. To obowiązek wyprowadzania na spacery, karmienia oraz spędzania ze zwierzakiem czasu.

Zaplanuj przyszłość z pieskiem

Przemyślana adopcja to konieczność myślenia o przyszłości. Musisz przemyśleć kilka spraw i ułożyć scenariusz życia z psem. Będzie to Twój towarzysz na lata – lata, podczas których nastąpi wiele zmian. Każda zmiana musi być również przemyślana pod kątem bycia właścicielem psa, ponieważ może ona wpłynąć na jego życie. Przyszłość z psem to również brak możliwości spontanicznego wyjazdu, ponieważ zawsze czworonoga będziesz musiał oddać komuś pod opiekę lub zabrać ze sobą.

Pomyśl, jakie masz możliwości

Posiadanie psa wiąże się niewątpliwie ze sporymi wydatkami. Będą te regularne, ale również niespodziewane. Decyzja o adopcji więc musi być odpowiedzialna – musisz być przygotowany na poniesienie kosztów.

Jakie to wydatki? Przede wszystkim regularne szczepienia oraz wizyty u weterynarza. Dochodzą do tego zakupy dobrej jakości karmy, zabiegi pielęgnacyjne i kupowanie gadżetów. Nie podejmuj więc żadnej decyzji pod wpływem emocji, aby nie zakończyło się to powrotem zwierzęcia do schroniska.

Wyszukaj odpowiednie informacje

Przed tym, jak zdecydujesz się na adopcję czworonoga, powinieneś zdobyć odpowiednią wiedzę. Najlepiej niech wynika ona z doświadczenia osób, które mają psa i adoptowały go ze schroniska. Porozmawiaj z takimi osobami, spotkaj się z nimi i ich pupilami. Dzięki temu będziesz się czuć pewniej i rozwiane zostaną Twoje wątpliwości. Pamiętaj – pojawienie się w domu pierwszego psa często weryfikuje nasze oczekiwania względem życia z czworonogiem.

Zaaranżuj przestrzeń

Tak jak i Ty – Twój pupil będzie potrzebował swojego kąta w mieszkaniu. Zaopatrz się w odpowiedni kojec dla niego, aby było mu wygodnie. Przygotuj miski na wodę i jedzenie, a ponadto kup wcześniej zapas dobrej jakości karmy. Zakup smycz lub szelki oraz inne gadżety, które mogą być przydatne. To wszystko sprawi, że pies od razu poczuje się lepiej w nowym miejscu.

Zdj. główne: Andrew Pons/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*