7 motywacyjnych filmów, które warto zobaczyć, gdy ma się gorszy dzień

7 motywacyjnych filmów, które warto zobaczyć, gdy ma się gorszy dzień
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Muzyka potrafi pozytywnie wpłynąć na nasz nastrój, a film skutecznie zmotywować do działania. Które produkcje obejrzeć, by znaleźć inspirację, a przy tym doskonale spędzić czas? Oto motywacyjne filmy, które każdy z nas powinien zobaczyć!

„W pogoni za szczęściem” (2006)

Zestawienie zaczynamy od historii inspirowanej faktami. Trzydziestoletni Chris traci pracę i dach nad głową, ląduje ze swoim synem na ulicy. Mężczyzna jest pełen zapału, nie poddaje się i wszelkie nadzieje pokłada w zostaniu maklerem giełdowym. Film pokazuje, jak ciężka praca i wytrwałość się opłacają oraz że warto wysilić się, by osiągnąć sukces.

„Niezłomny” (2014)

Kolejna poruszająca historia, która wydarzyła się naprawdę. W czasach II wojny światowej Louis Zemperini, biegacz olimpijski, zostaje wzięty do niewoli i trafia do obozu jenieckiego zarządzanego przez sadystę. Zemperini nie poddaje się mimo ciężkich warunków, walczy o każdy krok i o każdą chwilę. Wyróżniają go niesamowite samozaparcie i nieodpuszczanie, co – jak możemy się przekonać – jest w stanie nawet uratować życie.

„Whiplash” (2014)

Produkcja muzyczna opowiadająca o młodym perkusiście marzącym o zostaniu jednym z najlepszych twórców jazzowych. Trafia pod skrzydła psychotycznego nauczyciela, który tak bardzo chce doprowadzić swoich uczniów do perfekcji, że wręcz się nad nimi znęca. Droga muzyka nie jest więc ani łatwa, ani przyjemna. Wymaga wielu poświęceń oraz walki. Film doskonale pokazuje, jak można osiągnąć sukces, jeśli mamy wystarczająco dużo samozaparcia i powoli dążymy do celu.

„Praktykant” (2015)

Optymistyczna komedia z owdowiałym emerytem, który dalej chce pozostać aktywny. Jako tytułowy praktykant trafia on do firmy prowadzonej przez młodą i przedsiębiorczą kobietę. Okazuje się, że doświadczony mężczyzna jest w stanie wiele ją nauczyć, a przy tym pokazuje, że w każdym wieku można walczyć o siebie i zacząć wszystko od nowa.

„Nietykalni” (2011)

Jeden z lepiej ocenianych filmów, który także jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Na ekranie obserwujemy rodzącą się przyjaźń pomiędzy sparaliżowanym milionerem a byłym więźniem, który pełni rolę jego opiekuna. Nie brakuje tutaj humoru, bezpretensjonalności oraz wzruszeń. Razem przeżywają nieprawdopodobne przygody i pokazują, jak wielka może być siła prawdziwej przyjaźni.

„Wielki Mike” (2009)

Następnym filmem motywacyjnym jest historia milionerki decydującej się przyjąć pod swój dach bezdomnego czarnoskórego nastolatka, który marzy o karierze sportowej. Kobieta popycha go do działania, mocno go wspiera i wierzy w jego sukces. To dzięki niej chłopak zostaje gwiazdą amerykańskiego futbolu. Widzimy zatem, jak wiele dobrego można dostać od drugiej osoby i że nigdy nie można się poddawać.

„Bogowie” (2014)

Na koniec jeszcze polski akcent, czyli oparty na faktach film poruszający bardzo trudną tematykę. Profesor Religa, kardiochirurg, podejmuje próby transplantacji serca, czyli operacji dotąd niewykonywanej w naszym kraju. Sprzeciwia się władzy, służbie zdrowia oraz własnym ograniczeniom. W końcu udaje mu się przeprowadzić udaną operację. Na przykładzie doktora po raz kolejny przekonujemy się, jak ciężką pracą, ogromnym zaangażowaniem oraz pasją możemy osiągnąć wszystko – nawet jeśli okoliczności są niesprzyjające.

Zdj. główne: Denise Jans/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*