Minimalistyczne dekoracje do domu

Minimalistyczne dekoracje do domu
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Dekoracje w twoim domu wcale nie muszą być krzykliwe. Nie musi być również bardzo dużo. Dzisiaj do mody wracają minimalistyczne dekoracje do domu.

Minimalistyczne wnętrze 

Zapewne spotkałeś się ze stwierdzeniem, że wiele przedmiotów w domu wcale nie musi wiązać się ze szczęściem ani dobrym samopoczuciem. Takie myślenie wkracza w styl minimalistyczny. Wybierając go, można odnaleźć spokój i harmonię. Jednak to nie jest ścieżka, która będzie prowadzić do wielkich wyrzeczeń i rezygnacji z przyjemności. Wystrój wcale nie staje się lepszy od mnogości wzorów i dużej ilości rzeczy. We wnętrzu minimalistycznym będziesz mógł odnaleźć spokój oraz komfort.

Elementy minimalistyczne sprawdzą się jednakowo w mieszkaniach urządzonych w sposób powściągliwy i oszczędny, jak i tych, w których znajdują się ozdobne meble czy ściany pokryte są intensywnymi kolorami, ponieważ będą stanowiły idealną równowagę. Świetnie nadają się do tego obrazy, dekoracje czy akcesoria minimalistyczne.

Dekoracje do minimalistycznego wnętrza 

Na początku zastanów się, które z posiadanych przez ciebie rzeczy są dla ciebie niezbędne, ponieważ warto ograniczyć ilość przedmiotów w domu. Przejrzyj swoje ubrania, przedmioty codziennego użytku czy dotychczasowe dekoracje. Większość z nich stoi nieużywana na półkach i tylko zbiera kurz. Na pewno rozstaniesz się z nimi bez wyrzutów sumienia. Będzie to pierwszym krokiem do harmonii i porządku, czyli do stylu minimalistycznego. 

Styl minimalistyczny zakłada, poza eliminacją zbędnych przedmiotów, wprowadzenie do wnętrza równowagi. Funkcjonalny, prosty i naturalny design się do tego przyczynią. Układ pomieszczeń powinien być przejrzysty i czytelny. Zarezerwuj również dużą ilość miejsca na schowki — ukryjesz w nich przedmioty, które mogą niepotrzebnie zajmować przestrzeń. Wybierając płytki podłogowe lub płytki do kuchni na ścianę, unikaj pstrokatych i przesadnych wzorów. Ściany staną się wtedy doskonałym tłem dla dodatków oraz mebli. 

Wbrew pozorom minimalistyczne wnętrze nie oznacza całkowitej rezygnacji z dekoracji. Wręcz przeciwnie. Trzeba jednak pamiętać o konsekwencji i umiarze. Wybierając na przykład płytki patchwork, które wyróżniają się różnymi wzorami, meble czy dodatki w takim wnętrzu nie mogą być już krzykliwe. We wnętrzu minimalistycznym liczy się jakość, a nie ilość. Ponadto istnieją obrazy, które z łatwością dopasujesz do swoich wnętrz. Proste, szklane wazony, oświetlenie takie jak lampy na smukłych i wysokich nogach, dywany czy zasłony — to wszystko doskonale będzie pasować do stylu minimalistycznego. 

Przemyśl każdy szczegół przed zakupem dodatków do swoich wnętrz. Pamiętaj o tym, aby dekoracje były wykonane z trwałych i dobrych jakościowo materiałów, aby służył ci przez długie lata. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Curtis Adams

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*