Jak dbać o cerę wrażliwą podczas upałów?

Uroda
Jak dbać o cerę wrażliwą podczas upałów?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wreszcie nadeszło lato. Dla większości z nas czas błogiego lenistwa i opalania się na plaży. Jednak dla osób z cerą wrażliwą, ta pora roku oznacza uważniejszą i dokładniejszą pielęgnację, gdyż słońce i inne czynniki zewnętrzne negatywnie wpływają na kondycję skóry. Sprawdź, jak pielęgnować cerę wrażliwą, by była promienna i gładka.

Co latem szkodzi cerze wrażliwej?

Cera wrażliwa jest szczególnie narażona na szereg czynników zewnętrznych, które negatywnie wpływają na jej kondycję. Pierwszym z nich jest oczywiście promieniowanie UV, które szkodzi każdemu rodzajowi cery. W przypadku cery wrażliwej zbyt duża dawka światła słonecznego może skutkować pojawieniem się wysypki słonecznej, a nawet poparzeń.

Latem, bezpośrednie działanie słońca na skórę może przyczynić się do przesuszenia cery, szczególnie tej wrażliwej. W cieplejsze miesiące w roku musimy więc szczególnie zwracać uwagę na to, by zapobiec utracie wody przez naskórek i pamiętać o odpowiednim nawilżeniu.

Latem wiele osób korzysta z kąpieli w morzu. Słona woda niestety nie ma dobrego wpływu na cerę wrażliwą. Zawarte w soli związki mineralne oraz drobnoustroje mają działanie podrażniające i mogą niekorzystnie wpływać na naszą skórę.

Jak pielęgnować cerę wrażliwą latem?

Cera wrażliwa wymaga specjalnej pielęgnacji przez cały rok. Jednak zwłaszcza latem należy zapewnić jej odpowiednią ochronę – zarówno zewnętrzną, jak i wewnętrzną.

Pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu

Woda jest podstawową substancją niezbędną do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Szczególnie latem warto pamiętać o piciu co najmniej 2 l dziennie. Woda pomoże cerze wrażliwej zachować jędrność, elastyczność, gładkość oraz zdrowy wygląd.

Jeśli picie czystej wody przychodzi Ci z trudem, możesz dodać do niej kilka plasterków cytryny, listki mięty oraz lód. W ten sposób otrzymasz zdrową i orzeźwiającą lemoniadę.

Chroń cerę przed promieniowaniem UV

Zarówno opalanie się na plaży, jak i krótki spacer w słoneczny dzień naraża naszą cerę na działanie szkodliwego promieniowania UV. To szybka droga do powstania licznych podrażnień i zaczerwienień na naszej skórze. Dlatego tak ważne jest stosowanie kremów z filtrem. Sięgaj po te z ochroną 30 lub 50.

Pamiętaj, że nawet najlepszy krem z ochroną SPF nie jest w stanie w 100% zapewnić Ci ochrony przed promieniowaniem UV. Jeśli masz cerę wrażliwą, unikaj ekspozycji na słońce, szczególnie między godziną 11 a 16, gdyż wtedy promieniowanie jest najsilniejsze.

Nawilżaj cerę

Picie odpowiedniej ilości wody zapewnia utrzymanie nawilżenia od wewnątrz. Istotne jest jednak również nawilżanie cery od zewnątrz. Pomoże w tym odpowiednia pielęgnacja. Zadbaj, by znalazły się w niej składniki takie jak kwas hialuronowy, lionelowy, ceramidy i fosfolipidy.

Regeneruj swoją cerę po opalaniu

Jeżeli latem opalasz się, pamiętaj, by później odpowiednio zadbać o swoją cerę i dać jej odrobinę ukojenia. W regeneracji doskonale pomoże Ci olejek owsiany. Dodaj go do swojego ulubionego kremu lub nałóż bezpośrednio na twarz. Ukoi on Twoją przesuszoną, podrażnioną i odwodnioną cerę.

Nie zapomnij oczywiście o podstawowym kroku w pielęgnacji, jakim jest oczyszczanie. Szczególnie latem, cera wrażliwa może produkować większą ilość serum, którą należy zmyć. Używaj do tego delikatnych, ale skutecznych produktów.

Zdj. główne: Content Pixie/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*