Jak zorganizować minimalistyczne przyjęcie weselne?

Slow life
Jak zorganizować minimalistyczne przyjęcie weselne?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Organizacja wesela zawsze jest sporym wyzwaniem. W końcu każdy chce, aby ten wyjątkowy dzień wypadł idealnie,  jest tyle szczegółów, o które trzeba zadbać! Podpowiadamy więc, o czym należy pamiętać, organizując przyjęcie weselne w minimalistycznym stylu.

Minimalizm jest ostatnio wyjątkowo popularnym nurtem, dlatego też nie dziwi fakt, że zawitał on także do branży weselnej. Minimalistyczne przyjęcia weselne są teraz bardzo modne, jednak brak przepychu nie oznacza, że zorganizowanie ich staje się prostsze. Przychodzimy więc z pomocą i podpowiadamy, jak przygotować minimalistyczne wesele.

Minimalistyczna przestrzeń

Organizację przyjęcia weselnego warto zacząć od wyboru odpowiedniego miejsca, ponieważ minimalizm z pewnością ciężko będzie uzyskać w bogato zdobionych przestrzeniach. W tej roli świetnie sprawdzą się więc wszystkie sale oraz restauracje w stylu loftowym. Takie przestronne obiekty będą idealnie wpisywać się w stylistykę wesela. Należy jednak z nimi uważać przy kameralnych przyjęciach – z minimalistycznymi dekoracjami, dużą przestrzenią i niewielką liczbą gości, przyjęcia może okazać się mało intymne, a wnętrze surowe. 

Jeśli bierzecie ślub w nieco cieplejszej porze roku, to świetnym pomysłem na miejsce, w którym odbędzie się wesele, mogą stać się także namioty weselne. Same w sobie nie są one przesadnie zdobione, dlatego też przy odpowiednim doborze dekoracji będą doskonałym elementem minimalistycznego przyjęcia.

Minimalistyczne menu

Minimalizm można wprowadzić także w kwestii menu. Nie oznacza to jednak, aby serwować swoim gościom nudne i proste potrawy. Ważniejszą kwestią będzie ich podanie. Zrezygnujcie ze zdobnej porcelany, na rzecz prostych talerzy i sztućców bez wzorów oraz poproście obsługę, aby dania były zaserwowane w prosty, geometryczny sposób. 

Jeśli organizujecie niewielki przyjęcie w domu, to oczywiście kwestia menu wygląda nieco inaczej niż w przypadku sali z zapleczem restauracyjnym. Jednak gdy przyjęciu ma pojawić się wiele osób, to warto skorzystać z usług cateringowych, ponieważ wyposażenie kuchni cateringowych, takie jak miesiarki do ciasta czy profesjonalne piece, pozwolą na szybkie i sprawne przygotowanie i podanie dań. 

Dekoracje weselne

Styl minimalistyczny zakłada oczywiście umiarkowanie i wyeliminowanie wszystkich zbędnych rzeczy, nie oznacza to jednak, że należy całkowicie zrezygnować z dekoracji. W tej roli warto przede wszystkim wykorzystać kwiaty, które są nieodłączną częścią przyjęć weselnych. Ponadto dekoracją mogą być także efektowne, ale nie zdobne, obrusy oraz ozdoby stojące na stołach, na przykład wazony, figurki lub świeczniki. Wybierz jednak takie materiały jak drewno, szkło, bawełna oraz len, a także postaw na kolorystykę bieli i czerni lub szarości.

Papeteria ślubna

Nieodłącznym elementem każdego przyjęcia ślubnego jest także papeteria. Warto więc o nią zadbać, jeśli organizujesz wesele. Nie daj się ponieść emocjom i milionom zdobień – skoro przyjęcie ma być minimalistyczne, to taka też powinna być papeteria. Zastosuj tutaj prostą zasadę „mniej znaczy więcej” i wyeliminuj wszystkie zbędne informacje, wierszyki oraz cytaty. Postaw za to na efektowny font. Możesz także wykorzystać zdjęcia jako ciekawy motyw wpisujący się w minimalizm, a jednocześnie podkreślający personalizację wzoru.

Zdjęcie główne: Rene Asmussen/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*