Jakich składników szukać w dobrym kremie pod oczy?

Uroda
Jakich składników szukać w dobrym kremie pod oczy?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Skóra okolic oczu szybko ujawnia wszystkie nasze problemy związane nie tylko z samą pielęgnacją, ale i ze stylem życia, który niejednokrotnie pozostawia wiele do życzenia. Nic więc dziwnego, że krem pod oczy jest często tym kosmetykiem, którego poszukiwania okazują się być szczególnie intensywne. Jeśli zależy nam na rozwiązaniu rzeczywiście satysfakcjonującym, w pierwszej kolejności warto zastanowić się nad tym, na jakie jego składniki zwracać szczególną uwagę.

Prawidłowa pielęgnacja skóry wokół oczu – to warto wiedzieć

Jeszcze zanim wyruszymy na poszukiwanie kremu pod oczy o szczególnie dużej skuteczności, powinniśmy zastanowić się nad tym, jak pielęgnować szczególnie wrażliwą skórę. To właśnie w okolicach oczu jej warstwa jest najcieńsza na całym naszym ciele, nic więc dziwnego, że można dostrzec na niej choćby to, że organizm się odwadnia, jest zmęczony, brakuje mu snu, a do tego – wiedziony przez nas tryb życia jest nieprawidłowy. Bez względu na to, po jaki krem pod oczy sięgniemy, musimy pamiętać o tym, że niektóre nasze nawyki mogą okazać się szczególnie niebezpieczne dla skóry w okolicach oczu. Należy zatem pamiętać choćby o tym, że o ile demakijaż okolic oczu jest naszym obowiązkiem, o tyle pocieranie i nacieranie skóry w tej okolicy powinno się odbywać z wyjątkową delikatnością. Warto też pamiętać o tym, że choć niektóre kremy przeznaczone do pielęgnacji twarzy można stosować również w okolicach oczu, dobrym pomysłem okaże się z pewnością sięganie po nie z zachowaniem możliwie jak największej ostrożności.

Składniki idealnego kremu pod oczy

Jeszcze przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego kosmetyku, warto zastanowić się nad tym, w jakiej kondycji znajduje się nasza skóra. Podczas gdy jedne osoby zmagają się przede wszystkim ze zmarszczkami mimicznymi nazywanymi też kurzymi łapkami, inne nie mogą poradzić sobie z cieniami pod oczami zdradzającymi słabą kondycję skóry osobom postronnym. W pierwszym przypadku najlepszym rozwiązaniem będą kremy wygładzające i napinające skórę. W drugim, lepszą opcją okażą się kremy z rutyną i witaminą C – nie tylko eliminują niedoskonałości, ale również regenerują skórę.

Najpopularniejszymi substancjami aktywnymi w kremach pod oczy są wspomniana już rutyna, wyciąg z kasztanowca, witamina C oraz kwas hialuronowy. Jeśli naszym celem jest znalezienie dobrego kremu o działaniu nawilżającym, przyda się też wyciąg ze świetlika znanego z tego, że skutecznie łagodzi podrażnienia, rozjaśnia skórę, a do tego jest ceniony ze względu na właściwości antyalergiczne. Świetlik może wpływać korzystnie na wzrok. Można też na niego liczyć, gdy dąży się do zmniejszenia opuchlizny.

Nieco innych substancji aktywnych należy szukać w kremach pod oczy o działaniu przeciwzmarszczkowym. Tu duże znaczenie ma obecność krzemionki organicznej, retinolu, ceramidów oraz panthenolu. Wszystkie wymienione substancje są znane ze swojego działania wygładzającego i ujędrniającego. Można na nie liczyć także wtedy, gdy dąży się do tego, aby nasza skóra stała się bardziej elastyczna. Przeczytaj koniecznie ranking najlepszych kremów pod oczy: https://triny.pl/blog/najlepsze-kremy-pod-oczy-ranking-top10/.

Krem pod oczy – czego unikać?

Trudno mówić o składnikach mających niekorzystny wpływ na skórę pod oczami, których należałoby unikać szukając kremu pod oczy. Eksperci są jednak zdania, że spojrzenie na skład konkretnego kosmetyku zawsze będzie dobrym pomysłem. Dobrze jest unikać składów ze zbyt wieloma pozycjami, a także tych kremów, które wykorzystują alkohol. Warto też zachować pewną ostrożność w stosunku do kremów, w przypadku których wysoką pozycję w składzie zajmuje gliceryna. Podawane w nadmiarze sprawi, że krem nie tylko nie będzie nawilżał skóry, ale nawet doprowadzi do jej wysuszenia.

Fot.: Alena Darmel/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*