Wieczorna i poranna pielęgnacja twarzy

Uroda
Wieczorna i poranna pielęgnacja twarzy
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Dbanie o skórę poprzez codzienną pielęgnację jest stałą praktyką wielu kobiet w różnych zakątkach świata. Niestety, wraz ze wzrostem popularności kosmetyków do twarzy, pojawiło się również sporo informacji marketingowych, które mijają się z prawdą. Z tego powodu czasami ciężko może być Ci dokonać najbardziej racjonalnego wyboru.

Poranna pielęgnacja

Poranna pielęgnacja powinna przygotować Cię na cały dzień – zetknięcie się z kurzem, pyłem i innymi zanieczyszczeniami, różnice temperatur i wilgotności powietrza, słońce, opady atmosferyczne i wiele innych wyzwań, które przynosi każda doba. Z tego powodu warto zadbać, aby poranna rutyna była przed wszystkim nastawiona na ochronę, nawilżenie i delikatne składniki aktywne. Poważniejszymi substancjami lepiej zajmować się wieczorem, kiedy wykluczasz wpływ słońca, czynników atmosferycznych, stresu czy zanieczyszczeń tak bardzo jak to możliwe. Oczywiście, w przypadku cery problematycznej dobrze jest skonsultować swoje pomysły z dermatologiem. Jak więc zadbać o skórę rano? Zacznij od oczyszczenia jej z nocnej pielęgnacji – możesz do tego wykorzystać ciepłą (ale nie gorącą) wodę lub delikatny płyn do mycia twarzy (na przykład żel lub piankę). Na osuszoną skórę nałóż serum antyoksydacyjne, jeśli go używasz. Na stronie: https://drogeriapigment.pl/45-serum-do-twarzy znajdziesz szeroką ofertę kosmetyków zaiwerających witaminę C, która jest świetnym antyoksydantem i ma działanie przeciwstarzeniowe. Następnie możesz nałożyć na twarz serum nawilżające (na przykład zawierające kwas hialuronowy lub jego sól), krem nawilżający oraz krem z filtrem. Ten ostatni krok jest niezwykle ważny, ponieważ chroni komórki Twojej skóry przed intensywnym działaniem promieni słonecznych. Nie zapominaj o nim nawet w czasie zimy!

Wieczorna pielęgnacja

Wieczór to doskonały moment na walkę z niedoskonałościami Twojej skóry – trądzikiem, przetłuszczaniem się, zbyt dużą suchością, zaburzonym mikrobiomem i barierą hydrolipidową, przebarwieniami i pojawiającymi się naczynkami. Aby skutecznie wspierać regenerację swojej skóry powinnaś wybrać odpowiednie substancje aktywne, które pomogą Ci rozwiązać określone problemy. Szeroki wybór serum różnego typu znajdziesz pod internetowym adresem: https://drogeriapigment.pl/1255-serum-na-przebarwienia. Warto jednak wiedzieć, że podstawą wieczornej pielęgnacji, do której warto wracać w dni, kiedy nie będziesz stosować substancji aktywnych, jest dbanie o mikrobiom oraz barierę hydrolipidową. Z tego powodu kilka razy w tygodniu warto olejować skórę twarzy olejem bogatym w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe i przykrywać ją kremem okluzyjnym.

Fot.: KoolShooters/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*