Jak można powiększyć usta za pomocą makijażu?

Uroda
Jak można powiększyć usta za pomocą makijażu?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnim czasie głośno jest o wszelkich zabiegach medycyny estetycznej. Wśród nich królują te na powiększenie ust. Nie każda z nas jednak chce się takim zabiegom poddawać. Istnieją sposoby na powiększenie ust makijażem. Jak to zrobić? Dowiesz się, czytając ten artykuł!

Konturówka

Podstawowym sposobem na optyczne powiększenie ust jest obrysowanie ich konturówką. Istotne jest, aby podczas tego procesu delikatnie wyjść poza obszar ust. To sprawi, że będę one wyglądały na większe. Nie przesadzaj jednak – niech to będzie milimetr za granicą naturalnego konturu. W przeciwnym wypadku możesz wyglądać karykaturalnie. Konturówka również nie jest bez znaczenia. Ta powinna mieć kolor bardzo zbliżony do koloru Twojej pomadki, najlepiej jak będzie odrobinę ciemniejsza. 

Połysk powiększa usta

Dobrym sposobem na powiększenie ust jest zastosowanie połysku. Nawet jeżeli używasz matowej lub satynowej pomadki, to spróbuj na środek ust nałożyć odrobinę błyszczyku, To sprawi, że środek ust będzie odbijał światło, a przez to będą one wyglądały na większe. Możesz też użyć dwóch kolorów pomadek – usta obrysuj tą ciemniejszą, a na środku zastosuj jasną. Sprawdź, jak ten trik sprawdzi się u Ciebie. 

Rozświetlacz

Bardzo dobrym sposobem na optyczne powiększenie ust jest zastosowanie techniki modelowania światłem. Należy użyć do tego celu rozświetlacza: nałóż go na górę ust, na łuk kupidyna. Możesz wklepać odrobinę rozświetlacza również na środek ust, już na pomadkę. To da efekt odbicia światła a tym samym optycznego powiększenia ust.

Jaki rozświetlacz będzie najlepszy? Na wybór odpowiedniego rozświetlacza wpływa wiele czynników. Przede wszystkim formuła – w drogeriach dostępne są płynne, w kamieniu oraz sypkie. Liczy się również ilość i wielkość drobinek. Kolor też nie jest bez znaczenia – nie może być ani za jasny, ani za ciemny, aby zbyt się nie odznaczał.

Konturowanie bronzerem

Tak samo jak twarz – usta też można konturować! Do tego będzie potrzebny bronzer i precyzyjny pędzel. Nałóż w niewielkie ilości bronzera pod dolną wargą oraz po bokach nad górną wargą. Wszystko rób z wyczuciem oraz nie przesadzaj – to musi wyglądać naturalnie. Jaki bronzer wybrać? Zdecyduj się na bronzer w neutralnym, najlepiej chłodnym kolorze. Ciepłe odcienie bronzera są dobre do ocieplania i efektu delikatnego opalenia twarzy, natomiast proces konturowania wymaga użycia chłodnego odcienia.

Błyszczyki powiększające

Jakiś czas temu firmy zaczęły produkować błyszczyki do ust, które mają właściwości powiększające. Oszustwo? Nie – te produkty mają w składzie chilli lub jad pszczeli, który delikatnie podrażnia usta i sprawia że stają się one większe. Oczywiście jest to efekt krótkotrwały, ale możesz śmiało zastosować taki błyszczyk tuż przed wykonaniem makijażu, aby przed nałożeniem właściwej pomadki Twoje usta stały się większe.

Zdj. główne: Jernej Graj/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*