W co ubrać się na wieczorne przyjęcie?

Moda
W co ubrać się na wieczorne przyjęcie?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Już niedługo Sylwester i karnawał, co oznacza liczne zabawy, imprezy i przyjęcia. Z racji tego, że panuje zima, są to zazwyczaj spotkania wieczorne, a nie plenerowe obiady czy lunche, jak latem. Na przyjęciu po zachodzie słońca obowiązuje nieco inny dress code niż na spotkaniach w ciągu dnia. Zobacz, w co ubrać się na wieczorne przyjęcie.

Strój na zabawę taneczną  

Na zabawę, która zakłada tańce przy muzyce, najlepiej założyć sukienkę, ponieważ wygląda ona najbardziej efektownie w tańcu. Eleganckie i bogato zdobione sukienki wieczorowe świetnie sprawdzą się, jako outfit na zabawę sylwestrową lub bal karnawałowy.

Długa do ziemi suknia wysmukli sylwetkę i optycznie wydłuży ciało, z kolei krótkie sukienki podkreślą nogi, a jeśli do tego są rozkloszowane, wyszczuplą talię. Taka sukienka może być błyszcząca, brokatowa, cekinowa, wszystkie chwyty i ozdoby są tu dozwolone. Suknie wieczorowe rządzą się swoimi prawami i jeśli nie przesadzisz z ilością dodatków i ozdób, możesz dowolnie je łączyć. Błysk i styl glamour są tu jak najbardziej na miejscu.

Strój na bankiet  

Bankiety są raczej przyjęciami o poważnym charakterze i obowiązuje na nich strój formalny, jednak nie taneczny. Możesz więc z powodzeniem założyć spodnie i marynarkę, a nawet damski garnitur, które są eleganckie, ale nie imprezowe. Jeśli nie idziesz na bankiet do brytyjskiej królowej, nie musisz zwracać szczególnej uwagi na długość rękawów czy głębokość dekoltu w swojej kreacji. Nadal musisz jednak pamiętać, by trzymać klasę i nie odsłonić zbyt dużo ciała, ponieważ na spotkaniu takim jak bankiet byłoby to niestosowne.

Bankiet nie zawsze jest biesiadą przy stole, czasem ma też charakter standing party, na którym goście nie siadają przy stole, a krążą po sali. Na takim spotkaniu sprawdzi się sukienka koktajlowa, najlepiej w długości midi, lub kolorowy garnitur. Doskonale obroni się także kombinezon, zwłaszcza, jeśli będzie elegancko zdobiony.

Strój na galę   

Innym rodzajem wystawnego przyjęcia, które odbywa się zazwyczaj po zmroku, jest gala. W zależności od jej charakteru (może być zorganizowana w celu rozdania nagród, zbiórki charytatywnej i nie tylko), możesz lekko zaszaleć ze strojem. Stylizacja powinna być elegancka, formalna, ale nie zaszkodzi nutka ekstrawagancji.

Pamiętaj tylko, że to nie MET gala, więc ekstrawagancją niech będzie szal z ciekawym wzorem, a nie przebranie się za żyrandol czy pięciometrowy tren sukni. Wieczorowa kreacja na galę powinna raczej czerpać z klasyki i opierać się na modzie z katalogów, nie z wybiegów. Chyba, że jesteś Lady Gagą, wtedy możesz popisać się fantazją oraz kreatywnością i wystąpić w szokującej stylizacji. 

Strój na uroczystą kolację  

Jeśli masz w planach uroczystą kolację z rodziną, ukochaną osobą lub wigilię firmową w restauracji, Twój strój powinien być dopasowany do charakteru miejsca, do którego idziesz. Nawet wigilijna kolacja w domu powinna być opatrzona odpowiednim strojem, ale nie tak formalnym, jak ta w drogiej restauracji w pięciogwiazdkowym hotelu.

Jeśli znasz nazwę miejsca, do którego zostałaś zaproszona, sprawdź w Internecie, jak wygląda to miejsce i jaki strój w nim obowiązuje, by nie popełnić gafy. Możesz założyć zarówno spodnie i marynarkę, jak i elegancką sukienkę. Najbezpieczniejszym wyborem będzie sukienka midi z kopertowym dekoltem, która jest stosowna do większości okazji i można łatwo sprawić, że będzie bardziej lub mniej elegancka.

Zdj. główne: Tamara Bellis/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*