Proste rozwiązania, dzięki którym buty nie będą Cię obcierać

Moda
Proste rozwiązania, dzięki którym buty nie będą Cię obcierać
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Nadeszły upały, a wraz z nim sezon na noszenie sandałów, balerin i tenisówek, a co za tym idzie, sezon na pęcherze i otarcia stóp. Niestety w wysokich temperaturach stopy pocą się i zaczynają ocierać o but, co powoduje bolesne rany. Jak temu zapobiec i jak uporać się z ocierającą parą butów? Poznaj nasze sposoby. 

Zabezpieczenie obcieranego miejsca

Jeśli masz parę butów, która cały czas obciera Cię w jednym miejscu, zabezpiecz to miejsce zanim dojdzie do uszkodzenia naskórka. Najprostszym rozwiązaniem jest po prostu założenie skarpetki. Wtedy cała stopa jest chroniona przed otarciami i bezpośrednim kontaktem z butem, co jest higieniczne i bardzo wygodne. Niestety nie do każdego fasonu buta pasować będą skarpetki. Moda na skarpetki i sandały raczej już nie wróci (i bardzo dobrze), dlatego trzeba poszukać innego rozwiązania. Do obuwia, które nie wygląda dobrze w połączeniu ze skarpetkami możesz zabezpieczyć stopę plastrem. Ten sposób świetnie sprawdzi się przy sandałach, balerinach oraz szpilkach z paskiem. Najczęściej obcieranym miejscem na stopie jest pięta. Tam też możesz przykleić plaster lub kupić specjalne zapiętki, dzięki którym but przestanie Cię obcierać. Taki gadżet może na stałe sprawić, że ulubiona para szpilek w końcu będzie zdatna do noszenia przez cały dzień. 

Zmiana pozycji stopy w bucie

Jeśli czujesz, że but zaczyna Cię obcierać, nie pozwól na to, by problem się pogłębiał. Dzięki niewielkiej zmianie ułożenia stopy w bucie możesz odczuć ogromną ulgę. Jeśli taki przypadek złapie Cię na mieście, pomóc może zwykła chusteczka higieniczna złożona na pół. Zazwyczaj wsunięcie jej pod piętę lub z boku stopy robi swoje i będziesz w stanie spokojnie wrócić do domu bez bólu. Z kolei jeśli możesz przygotować się na taką ewentualność, pomóc Ci może wkładka żelowa do butów. Otarcia tworzą się najczęściej wskutek zbytniego przemieszczania stopy w bucie. Jeśli buty są trochę za duże, stopa może przesuwać się w nich podczas chodzenia, a tym samym ocierać się. Wkładka sprawia, że w bucie jest ciut mniej miejsca, więc lepiej leży on na stopie. Żelowe wkładki sprawdzają się świetnie również jako wsparcie stóp na wysokich szpilkach. Taka miękka wkładka pod palce sprawi, że buty będą o wiele wygodniejsze i będziesz mogła przetańczyć w nich całą noc!

Z powodu zbyt luźnego przylegania do stopy mogą też obcierać Cię Twoje trampki. Zbyt swobodne sznurowanie może powodować, że stopa przemieszcza się w bucie podczas chodzenia. Niestety nie wszystkie buty da się porządnie zasznurować. Często sznurowadła załączone przez producenta są zbyt śliskie, rozwiązują się i nie dają się odpowiednio mocno ścisnąć lub po prostu luzują się w czasie noszenia. Dobre sznurówki do butów powinny skutecznie rozwiązać ten problem. W połączeniu z wkładkami na pewno stworzą duet, który sprawi, że trampki będą najwygodniejszymi butami w Twojej szafie.

Obtarcia spowodowane niewygodnym obuwiem to zmora lata. Zwłaszcza, jeśli tymi niewygodnymi butami okazują się piękne, wymarzone sandały za kilkaset złotych. Na szczęście są sposoby na to, by lekko zmodyfikować zabójcze dla stóp obuwie. Dzięki gadżetom, takim jak wkładki lub zapiętki, stopy będą mogły odpoczywać w wygodnym bucie, zamiast zmuszać Cię do ciągłego poszukiwania miejsca, gdzie możesz przycupnąć i poczuć chwilową ulgę. Nie musisz żegnać się z parą designerskich szpilek, za które zapłaciłaś pół wypłaty, tylko dlatego, że Cię obcierają. Skorzystaj z naszych patentów na to, by zapobiegać otarciom i ciesz się każdymi butami w swojej szafie.

Przeczytaj też: 5 GWIAZD, KTÓRE MOŻNA UZNAĆ ZA KRÓLOWE MINIMALISTYCZNEGO STYLU

Zdjęcie główne: Jeremy Moeller/ Getty Images Entertainment/ Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*