Obrączki ślubne nowoczesne czy klasyczne – co wybrać?

Moda
Obrączki ślubne nowoczesne czy klasyczne – co wybrać?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Śluby organizowane są praktycznie przez okrągły rok. Przygotowania do tego przedsięwzięcia trwają wiele tygodni, a nawet miesięcy. Przyszła para młoda chce mieć dopięte wszystko na ostatni guzik. Nieodzownym elementem każdego przyjęcia jest moment wymiany obrączek. Na jaką biżuterię postawić: klasyczne, nowoczesne, a może nietypowe obrączki? Przedstawiamy porady, które pomogą w dokonaniu właściwej decyzji. 

Gdzie kupić obrączki?

Obrączki można kupić stacjonarnie lub online. Każde z tych rozwiązań ma swoje mocne i słabe strony. Największym atutem e-zakupów jest wygoda, bezpieczeństwo i możliwość zamówienia obrączek o dowolnej porze. Bez wątpienia zaletą zakupów stacjonarnych jest opcja zmierzenia na miejscu pierścionków przez przyszłą parę młodą i zobaczenia “na żywo” tego produktu, bo nie zawsze zdjęcia oddają w pełni urodę danego modelu.

Ciekawym rozwiązaniem jest zamówienie produktu online i odbiór w salonie stacjonarnym. To udane 2w1, łączące w sobie zalety e-zakupów i zakupów stacjonarnych. Niektóre sklepy jubilerskie z biżuterią ślubną – na przykład Luva i jej kolekcja obrączek https://luva.pl/obraczki-slubne –  jest dostępna online i w 3 salonach stacjonarnych: w Krakowie, Katowicach i od niedawna także w Warszawie. 

Obrączki ślubne nowoczesne

Nowoczesny znaczy współczesny, postępowy, charakterystyczny dla nowych czasów. Jak ta charakterystyka ma się do kolekcji obrączek ślubnych? Są to zazwyczaj proste wzory, bez zbędnych zdobień czy inspiracji barokowym lub innym bogatym, zdobionym stylem. Obrączki ślubne nowoczesne są zaprzeczeniem modeli vintage i retro. Zazwyczaj są wykonane ze złota białego lub różowego lub innych innowacyjnych materiałów, jak platyna, karbon czy srebro. Na topie są obrączki nie do pary – inna dla pary młodej, a prostsza dla pana młodego. Dużą popularnością cieszą si modele z kamieniami szlachetnymi, a także obrączki z dostawką, czyli dodatkowym cienkim pierścionkiem noszonym na tym samym palcu, co obrączka. 

Obrączki ślubne klasyczne

Z kolei klasyczny oznacza wyróżniający się harmonią i dobrymi proporcjami lub tradycyjny. 

Obrączki ślubne klasyczne to zazwyczaj krążki z żółtego złota. Mają prostą formę i nie posiadają kamieni szlachetnych. Zazwyczaj są to obrączki fazowane, czyli posiadające załamane, ścięte krawędzie, co wpływa to na ich nowoczesny wygląd oraz walory estetyczne. Najczęściej obrączki ślubne klasyczne nie różnią się między sobą, jeśli chodzi o model męski i damski.

A może obrączki ślubne nietypowe?

Obecnie w modzie stawia się na indywidualizm i akcentowanie swoich preferencji. Także w kolekcjach biżuterii ślubnej znaleźć można wiele niezwykłych wzorów. Popularne są na przykład czarne obrączki, czyli z karbonu. Stanowią doskonałą i stylową alternatywę dla srebrnych czy złotych krążków. Na topie są obrączki z materiałów z recyklingu, czyli pozyskane w sposób ekologiczny i z dbałością o stan środowiska naturalnego. Wciąż w modzie są obrączki odziedziczone po przodkach – rodzicach lub dziadkach.

Źródło zdjęcia: Freepik 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*