Minimalizm w kosmetyczce – które produkty nie są w niej niezbędne?

Uroda
Minimalizm w kosmetyczce – które produkty nie są w niej niezbędne?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, aby mieć bardzo dużo kosmetyków. Dajemy złapać się na różnego rodzaju promocje, okazję czy reklamy i kupujmy nowe, często niepotrzebne, produkty. Podnoszący się poziom świadomości oraz dbanie o środowisko sprawiają, że coraz częściej stawiamy na minimalizm w kosmetyczce. Właściwą pielęgnacje skóry oraz makijaż można wykonać mają pod ręką naprawdę podstawowe produkty. Zapraszamy do zrobienia kosmetycznego rachunku sumienia i podsumowania ilu produktów i preparatów właściwie nie używasz lub robisz to sporadycznie.

Bardzo dużo kosmetyków można zastąpić za pomocą produktów wielofunkcyjnych. Coraz popularniejsze stają się również domowe kosmetyki, które można wykonać samodzielnie przy użyciu kilku prostych składników. Bardzo często producenci działający w branży beauty chcą zachęcić do kupienia rzeczy, które są nam całkowicie zbędne. Warto idąc na zakupy do drogerii nie ulegać perswazji i kupować produkty, które faktycznie są nam potrzebne. Nie uważamy, że testowanie czy eksperymentowanie z nowościami kosmetycznymi jest złe, tylko należy robić to rozsądnie. Wielu kosmetycznych wpadek unikniemy kupując produkty dostosowane do naszego typu cery. Ponadto lepszym wyborem będą kosmetyki mające prosty i naturalny skład, niż te zawierające sztuczne barwniki i konserwanty. Poznaj kilka produktów, które są totalnie zbędne i tylko tracisz na nie pieniądze.

5 niepotrzebnych kosmetyków, których zakup powinnaś sobie darować

  1. Peeling do ust – delikatny peeling warg możesz zrobić masując je lekko szczoteczką do zębów lub nakładając na nie mieszankę miodu i brązowego cukru.
  2. Maseczki w płachcie – maseczka nałożona na twarz daje świetne efekty i wspaniale odpręża, jednak kupowanie maseczek w płachcie nie jest ekologicznym rozwiązaniem. Z łatwością zastąpić ją używając serum lub maseczki domowej roboty. Efekt płachty możesz osiągnąć nakładając na twarz ręcznik zwilżony wodą.
  3. Kosmetyki nawilżające poszczególne części ciała – w drogeriach często można znaleźć kremy i balsamy dedykowane do poszczególnych części ciała. O ile kosmetyki do rąk czy twarzy są zasadne, o tyle krem dedykowany do szyi możesz sobie odpuścić.
  4. Krem do depilacji– kremy do depilacje mają pomóc nam usunąć zbędne owłosienie z ciała, jednak bez maszynki lub depilatora ciężko tego dokonać. Nie chcesz podrażnić nóg podczas golenia? Przed depilacją wykonaj peeling, a następnie użyj żelu pod prysznic.
  5. Baza pod podkład– baza pod podkład ma zapewnić trwałość makijażu i równoimienne rozprowadzanie kosmetyków. Ten sam efekt osiągniesz nawilżając twarz odpowiednim kremem, najlepiej zawierający filtr UV.

Przeczytaj też: 5 KOSMETYKÓW, KTÓRE ZNAJDZIESZ W KOSMETYCZCE KAŻDEJ MIŁOŚNICZKI MINIMALIZMU

Zdjęcie główne: Laura Chouette/ unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*