Czy po użyciu kremu nawilżającego czujesz na skórze lepki nalot, a Twoja skóra się świeci? Definitywnie powinnaś zmienić produkty do pielęgnacji!

Uroda
Czy po użyciu kremu nawilżającego czujesz na skórze lepki nalot, a Twoja skóra się świeci? Definitywnie powinnaś zmienić produkty do pielęgnacji!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dobór odpowiedniego kremu nawilżającego nie jest zbyt prostą sprawą. Najczęściej kosmetyki do pielęgnacji dobieramy na podstawie testów, prób i błędów. Niestety takie działania mogą powodować, że nasza skóra nie będzie odpowiednio zaopiekowania. Poza tym, nieudane zakupy każdorazowo nadwyrężają nasz budżet. Sprawdź, jak wybrać krem nawilżający, aby był to strzał w dziesiątkę!

Jak wybrać krem nawilżający?

Po zastosowaniu kremu nawilżającego powinnaś czuć uczucie ulgi oraz odprężenie, produkt powinien być również dopasowany do rodzaju Twojej cery. Po posmarowaniu się kremem zazwyczaj oczekujemy efektu miękkiej i gładniej skóry. Dlatego kiedy nasza cera jest błyszcząca lub lepi się po wieczornej pielęgnacji należy zastanowić się czy używany krem jest dla nas odpowiedni. Warto wybierać kremy o lekkiej formule, które nie powodują zatykania porów, tym samym skóra ma możliwość oddychania.

Skład kremu nawilżającego

Kolejny bardzo ważny aspekt przy wyborze kosmetyków do pielęgnacji to ich skład. Warto wyrobić sobie nawyk czytanie etykiet i tym samym bycia świadomym, jakie produkty kładziemy na nasze ciało oraz twarz. Dobrze, kiedy krem bogaty jest w naturalne składniki, takie jak ekstrakty z roślin czy owoców. Również kwas hialuronowy sprawia, że skóra staje się gładsza i bardziej miękka, więc warto używać produkty, które do zawierają.

Jeśli jesteś posiadaczką skóry wrażliwej, lepiej unikaj produktów perfumowanych i zawierających sztuczne substancje. Aby uniknąć podrażnień i zaczerwienień postaw na kosmetyki hipoalergiczne!

Przeczytaj też: TEGO PRODUKTU NIE POWINNAŚ UŻYWAĆ DO PIELĘGNACJI SKÓRY TWARZY

Zdjęcie główne: cottonbro/ pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*