Co robić, aby włosy się nie kruszyły?

Uroda
Co robić, aby włosy się nie kruszyły?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

W okresie jesienno-zimowym trudniej zadbać o właściwą pielęgnację włosów. Przeczytaj, co zrobić, aby włosy nie kruszyły się na końcach. 

Zrezygnuj ze stylizacji na ciepło 

Kiedy włosy są matowe, kruszą się i łamią, to wyraźny znak, że są poddawane zbyt intensywnej pielęgnacji lub stylizacji, co prowadzi do ich przesuszenia. Używanie prostownic, lokówek i innych narzędzi do stylizacji na ciepło może osłabić włosy i prowadzić do ich kruszenia. Staraj się unikać ich używania lub ograniczyć je do minimum. Dobrze jest pozwolić włosom wyschnąć naturalnie lub używać chłodnego nawiewu suszarki. Warto stosować także preparaty termoochronne, które odżywiają włosy i chronią je przed wpływem wysokiej temperatury.

Regularnie podcinaj końcówki 

Końcówki włosów są najbardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne. Warto regularnie je podcinać u fryzjera (np. co kwartał), aby zachować włosy w dobrej kondycji. Profesjonalny fryzjer Poznań może wykonać również maskę nawilżającą, która wzmocni włosy na całej długości oraz dobrać właściwą pielęgnację. 

Stosuj odpowiednie kosmetyki 

Na kruszenie się włosów mogą mieć wpływ również kosmetyki pielęgnacyjne, które nie zostały właściwie dopasowane do rodzaju włosów. Lepiej zainwestować w delikatne formuły na bazie naturalnych składników niż stosować silne detergenty, które łatwo podrażniają skórę głowy i prowadzą do przesuszenia włosów. Skuteczna pielęgnacja powinna zawierać szampon, odżywkę lub maskę do spłukiwania oraz odżywczy olejek przeznaczony do nawilżania końcówek. 

Właściwa pielęgnacja mokrych włosów

Mokre włosy są bardziej podatne na uszkodzenia, dlatego nie powinno się ich czesać lub mocno trzeć o ręcznik. Warto delikatnie rozczesać je palcami i wetrzeć olejek nawilżający w końcówki. Styliści zalecają również stosowanie specjalnych ręczników turbanów z delikatnej bawełny lub mikrofibry, które przyspieszają wysychanie włosów i zabezpieczają je przed łamaniem. Tego typu ręczniki dobrze sprawdzają się także do olejowania czy wykonywania maseczek nawilżających na włosy.

Jedwabna poszewka na poduszkę 

Dobrym rozwiązaniem dla ochrony włosów przed puszeniem się, elektryzowaniem i łamliwością jest również poszewka na poduszkę z naturalnego jedwabiu. Spanie w jedwabnej pościeli mniej sprzyja plątaniu się włosów w trakcie snu i powstawaniu odgnieceń i zmarszczek na twarzy. 

Zdjęcie główne: pexels.com/RODNAE Productions

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*