Jakie są rodzaje grzywek i które cięcie komu pasuje?

Uroda
Jakie są rodzaje grzywek i które cięcie komu pasuje?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Pomimo ciągłych zmian w trendach fryzjerskich grzywka zawsze pozostaje w modzie. W różnych wersjach i długościach, ale ten element fryzury wciąż powraca do mody. Dobrze dobrana i obcięta sprawi, że twój wygląd będzie odświeżony, a Ty staniesz się bardziej pewna siebie. Sprawdź, jakie są rodzaje grzywek oraz dla kogo są przeznaczone.

1. Grzywka typu zasłonka

Jest to rodzaj grzywki, który króluje wśród większości kobiet. Pokochały ją celebrytki oraz influencerki. Swoją popularność zyskała dlatego, że nie wymaga drastycznego cięcia, a mimo to zmienia fryzurę. 

Dla kogo to cięcie?

Grzywka typu zasłonka jest odpowiednia dla wielu typów urody. Sprawdzi się dla kobiet z okrągłą, jak i pociągłą twarzą. Świetnie powinny w niej wyglądać zarówno blondynki, jak i brunetki. 

2. Curtain fringe

Rodzaj fryzury zaczerpnięty z lat 70. Jest to ciężka i gruba warstwa włosów sięgająca aż do samych brwi. Tego typu uczesanie uwielbiała Brigitte Bardot.

Dla kogo to cięcie?

Grzywka typu curtain fringe będzie odpowiednia dla kobiet z okrągłą, ale niewielką twarzą. Pasować będzie osobom mającym wyraźne brwi. Kolor włosów również nie jest bez znaczenia – lepiej będzie się prezentować na ciemnych włosach.

3. Prosta grzywka

Może kojarzyć się z początkiem ubiegłej dekady, ale nie daj się zwieść – prosta grzywka nadal jest modna! Najlepiej wygląda z idealnie prostymi włosami, ale też z kucykiem, a nawet kokiem. Zdecyduj się na nią, jeżeli nie masz problemów z puszeniem się włosów.

Dla kogo to cięcie?

Jest to grzywka odpowiednia przede wszystkim dla tych kobiet, które nie mają problemu z puszącymi się włosami. Jeżeli go posiadasz, to ten typ cięcia może być dla Ciebie uciążliwy i wymagać codziennego wygładzania prostownicą. W prostej grzywce najlepiej wyglądać będą osoby posiadające niewielkie czoło i delikatne rysy twarzy.

4. See-through bangs

Jest to grzywka w stylu koreańskim. W przeciwieństwie do dwóch przedstawionych wyżej propozycji ta jest zdecydowanie mniejsza objętościowo. Składa się z zaledwie kilku pasem opadających na czoło.

Dla kogo to cięcie?

Ten typ grzywki będzie pasował nielicznej grupie kobiet. Przede wszystkim muszą to być osoby posiadające proste włosy, które nie mają tendencji do puszenia się i falowania. Kształt twarzy też jest tutaj istotny. Na ten rodzaj cięcia powinny decydować się kobiety o delikatnych, wręcz dziecięcych rysach twarzy.

5. Curly fringe

Grzywka tylko na prostych włosach? Nic bardziej mylnego! Osoby o kręconych włosach również mogą ją mieć. Co więcej, loczki opadające na czoło dodają uroku i młodzieńczego wyglądu.

Dla kogo to cięcie?

Grzywka u kręconowłosych zawsze jest pewnym ryzykiem, ponieważ dopiero po wykonaniu cięcia okaże się, czy dobrze się układa. Najlepiej będzie wyglądała u kobiet posiadających skręt 2B–2C. Wtedy istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie będzie odstawała i będzie łatwa do ujarzmienia.

Zdj. główne: Ev BLNK/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*