Jak działa siła przyciągania?

Slow life
Jak działa siła przyciągania?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Prawo przyciągania jest jednym z dwunastu praw Wszechświata. Ponadto jest najpopularniejszym z nich. Polega ono na przyciąganiu do siebie podobnych energii. Jeżeli jesteś nastawiony pozytywnie – przyciągasz pozytywne rzeczy. Jeżeli negatywnie – to te negatywne. Więcej o sile przyciągania dowiesz się w poniższym artykule.

Założeniem siły przyciągania jest myśl, że to, co emanujemy od siebie dla świata, to do nas wraca. Ma to działać na takiej zasadzie, że podobne energie się przyciągają. Zależnie od tego, czy wysyłamy do wszechświata pozytywną czy negatywną energię, to taka sama do nas powróci. 

Jeżeli oczekujemy konkretnego wydarzenia, to jest to obarczone najczęściej stresem. W ten sposób przyciągamy do siebie jeszcze więcej napięcia i czekania na jego spełnienie. Prawo przyciągania wyrażane jest przez nasze uczucia oraz myśli, ale także zachowanie. Człowiek sam stanowi zwierciadło swojego wnętrza i przyciąga podobne rzeczy, jakie się w nim znajdują. 

Aby przyciągać do siebie pozytywne rzeczy, należy nastawić się na pozytywną zmianę w swoim życiu. Musisz uporządkować umysł, aby był on gotowy na przyjęcie dobrej energii.

Najważniejsze jest to, co dzieje się teraz

Najlepszym podejściem w życiu jest szukanie sposobów na poprawę teraźniejszości. Nie chodzi o to, aby uporczywie unikać negatywnych emocji. Ważne jednak jest to, aby pracować ze swoimi uczuciami i nauczyć się radzić sobie z emocjami. Istotne jest również zaakceptowanie sytuacji, w jakiej się znajdujesz, a resztę oddać w ręce siły wyższej. 

Jak wprowadzić w życie prawo przyciągania?

Wizualizuj!

Wizualizacja jest bardzo silnym narzędziem do stymulowania rzeczywistości. Aby rozpocząć wizualizację, najpierw musisz uspokoić swój organizm. Możesz zrobić to na przykład za pomocą medytacji oraz wyobrażania sobie swoich pragnień. Wizualizacja będzie skuteczna wtedy, gdy będzie regularnie powtarzana. Ważne jest, by przywoływała radość, a nie napięcie.

Prowadź dziennik wdzięczności

Prowadzenie dziennika wdzięczności sprawia, że skupisz się na rzeczach, których pragniesz. Dodatkowo będziesz emitować pozytywną energię w momencie, gdy będziesz po niego sięgać.

Mów o swoich pragnieniach

Pomocne w zastosowaniu siły przyciągania może okazać się wypowiadanie na głos swoich marzeń.

Zdj. główne: Markus Spiske/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*