Czy wiesz, jaka długość włosów będzie dla Ciebie odpowiednia?

Uroda
Czy wiesz, jaka długość włosów będzie dla Ciebie odpowiednia?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Ostre cięcie czy jednak zapuszczanie? Masz dylemat dotyczący długości włosów? Sprawdź, która z fryzur jest dla Ciebie najbardziej odpowiednia.

Jaka długość włosów do Ciebie pasuje?

Znów przeglądasz internet i zastanawiasz się nad tym, jaka długość włosów by do Ciebie pasowała? Łatwo się w tym wszystkim pogubić, szczególnie gdy śledzisz fotki celebrytek. Od nadmiaru pomysłów może zakręcić się w głowie! Szczególnie początek nowego roku sprzyja ewentualnym fryzjerskim zmianom. Kiedy kobieta czuje potrzebę odmiany, bardzo często wybiera się właśnie do fryzjera. Najgorsza jest jednak niepewność – czy na pewno w danej fryzurze będzie się wyglądać korzystnie? 

Dobór fryzury do kształtu twarzy

Jeżeli zastanawiasz się nad fryzurą, możesz wziąć pod uwagę swój kształt twarzy. W przypadku twarzy o kształcie owalnym sprawdzi się większość fryzur – dłuższe, krótsze, z grzywką i bez niej. Możesz śmiało spróbować chociażby supermodnego boba. Z kolei panie mające twarz kwadratową świetnie prezentują się we fryzurach asymetrycznych oraz z postrzępioną grzywką. Z krótkimi włosami świetnie prezentują się panie o twarzy pociągłej. 

Pomoże Ci metoda 6 cm!

Czy słyszałaś o metodzie 6 cm? To bardzo pomocne przy wybieraniu idealnej długości włosów. Możesz sprawdzić to w domu, bez konieczności konsultowania się z fryzjerem. Ta sztuczka może uchronić Cię przed rozczarowaniem!

Czego potrzebujesz? Tylko linijki i ołówka. To, jaka długość włosów będzie najbardziej odpowiednia, określisz w zaledwie kilka sekund podczas prostego testu. Ołówek ułóż poziomo pod brodą, a linijkę pionowo pod płatkiem ucha w ten sposób, aby linijka i ołówek tworzyły kąt prosty. Wtedy sprawdź, jaką wartość czubek ołówka wskazuje na linijce. Jeżeli jest to mniej niż 6 cm, bez obaw możesz mieć krótkie włosy, będziesz z takiej fryzury zadowolona! Jeżeli natomiast jest to więcej niż 6 cm – najlepszą opcją będą długie włosy. Proste i efektowne!

Skorzystaj z porady eksperta

Jeżeli nie przekonuje Cię domowy test, zawsze możesz skorzystać z porady eksperta. Istotne jest, aby wybrać się do sprawdzonego fryzjera z dobrymi opiniami, niekoniecznie do nieznanej sobie wcześniej osiedlowej fryzjerki. Prawdziwy stylista fryzur będzie umiał na podstawie swojej wiedzy i doświadczenia mądrze doradzić fryzurę, w której będziesz prezentować się korzystnie. Być może zaproponuje coś, czego nawet byś się nie spodziewała?

Zdj. główne: NordWood Themes/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*