Jak fazy Księżyca wpływają na cykl menstruacyjny kobiet?

Jak fazy Księżyca wpływają na cykl menstruacyjny kobiet?

Bardzo wiele osób wierzy, że księżyc ma znaczący wpływ na cykl menstruacyjny. Jeśli miesiączkujesz regularnie może się okazać, że czas okresu przypada właśnie w momencie Nowiu Księżyca. To znakomity moment, aby pożegnać minione błędy, zamknąć rozdział i otworzyć się na nowe szanse. Poznaj sposób na obserwacje księżycowego kalendarza. 

Już w starożytności astrologia była szalenia ważną dziedziną, dzięki której uczeni próbowali zrozumieć otaczający ich świat. Ważnym elementem tej układanki był Księżyc, którego wygląd zmienia się praktycznie każdej nocy. Okazuje się, że zarówno zmniejszające się ciało niebieskie, jak i Księżyc prawie w Pełni może mieć na nas znaczący wpływ. Osoby, które bacznie obserwują swoje ciało oraz umysł mogą zauważyć, jak dana faza Księżyca może wpływać na samopoczucie, poziom życiowe energii czy nastawianie do życia. 

Fazy Księżyca, a cykl menstruacyjny 

Nie ma zbyt wielu badań w zakresie korelacji między fazami Księżyca, a cyklem menstruacyjnym kobiet. Jednak miesiączkowanie bardzo wielu dziewczyn pokrywa się w czasie z Nowiem Księżyca. 

Nów Księżyca 

W czasie nowiu bardzo wiele kobiet doświadcza zwiększonej wrażliwości i drażliwości. Częściej czujemy spadek sił witalnych i mamy potrzebę, aby znaleźć czas na odpowiedni self-care. 

Pełnia Księżyca 

Pełnia za to jest łączona z czasem owulacji, kiedy to czujemy się silne, pewne siebie oraz bardziej atrakcyjne. To również moment, kiedy nasze libido jest podwyższone i mamy ochotę na zbliżenia. W Pełnie często następuje rozpoczęcie akcji porodowej i następuje rozwiązanie. 

Przeczytaj też: 4 KANAŁY NA YOUTUBE Z RELAKSACYJNĄ MUZYKĄ, KTÓRE POZWOLĄ CI SKUTECZNIE SIĘ WYCISZYĆ

Zdjęcie główne: Skyler Ewing/ pexels.com

Anna Sacharewicz
Copywriterka z kilkuletnim stażem, uwielbia tworzenie wartościowych treści. Zwolenniczka selfcare i naturalnej pielęgnacji. W wolnych chwilach uprawia jogę i jeździ na wycieczki rowerowe.

Powiązane posty

Napisz komentarz

Minimish