Minimalizm kosmetyczny — jak go wdrożyć w życie

Uroda
Minimalizm kosmetyczny — jak go wdrożyć w życie
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Minimalistyczne i ekologiczne podejście do kupowania staje się coraz popularniejsze. Stale zwiększająca się świadomość wśród konsumentów sprawia, że bardziej zwracają oni uwagę na to, co kupują. Dotyczy to również kosmetyków. Jak więc wprowadzić minimalizm kosmetyczny do swojego życia? Podpowiadamy, jak zacząć używać mniej kosmetyków oraz dlaczego warto się na to zdecydować.

Minimalizm kosmetyczny — nowy trend w pielęgnacji

Świadome podejście do konsumpcji dóbr sprawia, że jako konsumenci coraz mocniej skłaniamy się w kierunku minimalizmu. Jednym z przykładów może być tak zwane skip care, czyli kosmetyczny minimalizm i ograniczenie ilości kosmetyków używanych na co dzień do pielęgnacji. Trend skip care opiera się na zasadzie ,,im mniej, tym lepiej”. Dlaczego warto zdecydować się na ograniczenie ilości kosmetyków?

Skip care – zalety

Jakie zalety ma trend na ograniczanie ilości kosmetyków i minimalistyczne podejście do pielęgnacji? Przede wszystkim dzięki mniejszej ilości produktów pielęgnacyjnych znacznie zmniejszasz ryzyko podrażnień. Bez względu na to, czy chodzi o kosmetyki pielęgnujące do twarzy, produkty do włosów, kosmetyki dla mężczyzn, czy nawet kosmetyki do paznokci, takie jak lakier hybrydowy, nie możesz używać ich zbyt wiele i zbyt często. Pamiętaj, że na przykład stosując zbyt wiele oczyszczających kosmetyków do twarzy, zaburzysz barierę hydrolipidową skóry, co bardzo niekorzystnie wpłynie na jej kondycję. Dzięki minimalizmowi kosmetycznemu będziesz także w stanie zaoszczędzić wiele pieniędzy. Pamiętaj, że znacznie lepiej będzie wydać pieniądze na jeden dobrej jakości produkt, zamiast na kilka produktów z najniższej półki.  Ponadto skip care to również oszczędność czasu, ponieważ nie musisz zastanawiać się nad wieloetapową pielęgnacją. 

Jak wdrożyć minimalizm kosmetyczny?

Aby wdrożyć minimalizm kosmetyczny, musisz przede wszystkim ograniczyć ilość kosmetyków stosowanych na co dzień. Ważnym krokiem będzie dokładne przeanalizowanie Twojej ruty, zarówno porannej, jak i wieczornej, i zastanowienie się, które kroki możesz pominąć. Koniecznie przejrzyj też swoją kosmetyczkę i wszystkie półki w łazience. Czy niektóre produkty się nie powtarzają? A może niektóre są otwarte, ale praktycznie ich nie używasz? Zrób szczerą listę kosmetyków, których nie potrzebujesz i pamiętaj o niej podczas następnych zakupów w drogerii.

Zdjęcie główne: pexels.com/cottonbro

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*