Jak montować rolety?

Jak montować rolety?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Montaż rolety, choć mógłby wydawać się skomplikowany, w rzeczywistości jest bardzo prosty i z powodzeniem wykonasz go samodzielnie. Należy jednak pamiętać, że na rynku znajdziesz różne rodzaje rolet, a montaż każdego z nich może się od siebie różnić. Podpowiadamy, jak zamontować różne rolety w Twoim domu.

Zestaw do montażu rolet

Nowoczesne rolety zazwyczaj skonstruowane są w taki sposób, aby możliwy był samodzielny montaż bez pomocy serwisanta. Ponadto, w przypadku rolet okiennych jest to montaż zupełnie bezinwazyjny, bez wiercenia dziur i naruszania struktury okna. Możesz też zdecydować się na rolety ścienne, jednak tutaj nie obejdzie się bez wiercenia. Mimo to, zestaw do montażu rolet jest zazwyczaj taki sam lub bardzo podobny. Znajdują się w nim: roleta wraz z mechanizmem, haczyki montażowe w przypadku rolet okiennych lub kołki i wkręty w przypadku rolet ściennych, napinacz łańcuszka, napięcie boczne tkaniny oraz instrukcja montażu od producenta. 

Montaż rolety okiennej lub rolety dzień noc

Montaż rolet, które mają być umiejscowione na oknie, należy rozpocząć od rozwinięcia łańcuszka oraz przymocowania go do boku rolety. Następnie do boków rolety należy przymocować również haczyki montażowe. Po odklejeniu taśmy od haczyków należy mocno przycisnąć je do okna, aby zamontować roletę. W następnej kolejności trzeba zamontować napięcie boczne rolety. Na koniec należy zamontować dolny obciążnik rolety oraz napinacz łańcuszka i gotowe!

Jeśli szukasz idealnych rolet, które bez problemu zamontujesz w swoim mieszkaniu samodzielnie, to koniecznie sprawdź piękne i funkcjonalne rolety ze strony https://rolety24.net/rolety-dzien-i-noc/rolety-dzien-noc-w-kasecie-przestrzennej

Montaż rolet ściennych

Całkowicie inaczej wygląda montaż rolet ściennych, nazywanych także roletami wolnowiszącymi. Aby zamontować takie rolety, w pierwszej kolejności należy wywiercić w ścianie otwory oraz umieścić w nich kołki montażowe i wkręty. Następnie należy przymocować łańcuszek do bocznego mechanizmu rolety. Następnym krokiem jest przymocowanie rolety do ściany. Na sam koniec należy przełożyć łańcuszek przez napinacz i rozwinąć go na całą długość ramy okna. Pamiętaj także, aby mechanizm napinacza przymocować do ściany lub sufitu za pomocą kołków oraz wkrętów.

 Zdjęcie główne: pexels.com/Curtis Adams

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*