5 zasad stylu, których przestrzega każda minimalistka

Moda
5 zasad stylu, których przestrzega każda minimalistka
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Minimalizm w modzie to trend, który z każdym rokiem zdobywa szersze grono fanów. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni zmieniają swoje nawyki zakupowe i stawiają na jakość, a nie na ilość. Czym charakteryzuje się styl minimalistyczny w modzie? 

To przede wszystkim ponadczasowe, klasyczne stroje, które zachwycają prostotą i nutką awangardy. Szafa minimalistki to zbiór ubrań, które do siebie pasują i wzajemnie się uzupełniają, nic nie trafia tam przypadkowo. 

Wiele osób jest zmęczonych fast fashion i ciągle nowymi propozycjami sklepów z ubraniami. O wiele lepszą decyzją jest inwestowanie w modele, które mogą posłużyć przez wiele sezonów. Minimalistyczny styl stawia w pierwszej kolejności na funkcjonalność ubrań, które mają być wygodne, proste i uniwersalne. Są to ubrania w stonowanych kolorach, klasycznych fasonach i z wysokiej jakości materiałów. Sprawdź, czy ten styl do Ciebie pasuje!

5 zasad zgodnych z założeniami minimalizmu 

W minimalistycznym sposobie ubierania odnajdzie się absolutnie każdy. To znakomity impuls do uporządkowania swojej garderoby i rozpoczęcia drogi świadomych oraz przemyślanych zakupów modowych. Idea minimalizmu w wielu kwestiach zbieżna jest z ekologią i oszczędnym podejściem do zasobów, dlatego nie warto wyrzucać starych ubrań i od zera kompletować zawartości szafy. W pierwszej kolejności należy dokładnie przejrzeć swoje ubrania i spróbować je dopasować do jak największej ilości gotowych zestawów. Sprawdź, jakimi zasadami kierują się minimalistki podczas zakupów oraz dobierania stylizacji. 

  1. Mniej znaczy więcej 

Głównym założeniem minimalizmu jest wydobycie piękna z prostoty, formy i funkcjonalności stroju. Dzięki temu, że stawia się na mniejszą ilość kolorów, wzorów i dodatków, można lepiej wyrazić swój unikatowy styl i podejście do mody. Minimalistki wybierają zazwyczaj klasyczne fasony spodni, spódnic czy sukienek, które pasują do wielu okazji i sytuacji. Zasada “less is more” pozwala manifestować swoją tożsamość modową za pomocą minimalistycznych elementów. 

  1. Stylizacje monochromatyczne są mile widziane 

Paleta kolorów, w których można zobaczyć minimalistki, jest dość mocno okrojona. Często wybierają one biel, czerń, odcienie szarości, beże, granaty oraz delikatne pastelowe barwy. Sposobem na znakomity wygląd w minimalistycznym stylu jest postawienie na total look. Faworyzowane w tym trendzie są stylizacje monochromatyczne. 

  1. Etyczna moda 

W pojęcie etycznej mody wpisana jest idea minimalizmu, dlatego wiele osób, które się z nią identyfikują, swoje zakupy robi w sposób świadomy i zrównoważony. Częstym wyborem są lokalne marki modowe, które całą swoją linię produkcyjną mają w kraju, gdzie jest ich siedziba. Ważne jest również zaangażowanie firm w projekty proekologiczne i transparentne podejście do relacji producenta z klientem. 

  1. Jakość, a nie ilość 

Minimalistki są mistrzyniami w czytaniu metek, które informują o składzie ubrań i materiałach, z jakich zostały wykonane. Poszukują takich modeli, które mają dobrą jakość, dzięki czemu wiadomo, że strój nie będzie zniszczony po kilku praniach. Pożądane są bawełna, len, wiskoza, satyna, wełna i jedwab. Dobrej jakości ubrania nawet po kilku sezonach nie tracą swoich właściwości i wyglądają równie wspaniale, jak dopiero co po zakupie. Ma to ogromny wpływ na środowisko, które w znaczącej mierze jest zanieczyszczane przez przemysł tekstylny. 

  1. Przemyślane decyzje zakupowe 

Niezwykle ważną zasadą, której przestrzega każda minimalistka, jest kupowanie ubrań pasujących do posiadanej garderoby. W momencie zakupu warto przeanalizować czy dana rzecz pasuje do naszego stylu oraz z czym możemy ją połączyć w gotową stylizację. Nie warto podejmować decyzji pod wpływem impulsu, bo pośpiech jest złym doradcą. Nie ma potrzeby odwiedzania sklepów podczas promocji i wyprzedaży, jeśli nie szukamy konkretnego modelu lub fasonu, którego brakuje w naszej szafie. W obliczu atrakcyjnej ceny łatwo kupić ubranie, które nie jest przemyślaną decyzją, a w konsekwencji nie będzie funkcjonalne i użyteczne. 

Przeczytaj też: MAKE-UP NO MAKE-UP. ZDRADZAMY TAJEMNICE TEGO MAKIJAŻU

Zdjęcie główne: Edward Berthelot/ Getty Images Entertainment/ Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*