Pierwsza neutralna płciowo kolekcja kosmetyków – kiedy to było?

Pierwsza neutralna płciowo kolekcja kosmetyków – kiedy to było?

Marka kosmetyczna MAC Cosmetics oraz projektant Harris Reed w 2021 roku nawiązali współpracę, czego efektem była neutralna płciowo kolekcja kosmetyków. Jak podkreślali jej twórcy, była ona przeznaczona dla każdej osoby.

Limitowana kolekcja pojawiła się w sklepach 18 lutego 2021. W jej skład wchodziła paleta 9 matowych i błyszczących cieni do powiek, paleta do ust utrzymana w odcieniach koralu, brzoskwini oraz śliwki, dwuelementowa baza do podkładu oraz kredka do oczu. Ceny poszczególnych produktów wahały się od 20 do 35 dolarów.

Twórcy jedynej w swoim rodzaju kolekcji inspirowali się glamrockowymi ikonami z lat siedemdziesiątych, takimi jak Mick Jagger czy David Bowie. Tym, co wyróżnia tę linię, jest również fakt, że jest ona pozbawiona tubek czy pędzli. Ma to na celu zachęcić użytkowników do aplikowania ich palcami i eksperymentowania z makijażem.

Zdj. główne: freestocks/unsplash.com

Justyna Zajdel
Copywriterka z Krakowa z ponad 10-letnim doświadczeniem w branży. Jej przygoda z modą zaczęła się w czasie studiów, kiedy to pracowała jako stylistyka przy sesjachzdjęciowych.

Powiązane posty

Napisz komentarz

Minimish