Jak minimalistycznie ozdobić kuchnię?

Slow life
Jak minimalistycznie ozdobić kuchnię?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Dodatki dekoracyjne mogą całkowicie odmienić wnętrze. Chociaż minimalizm kojarzony jest raczej z brakiem ozdób, wiele osób decyduje się na nie, aby nadać wnętrzu bardziej osobisty charakter. Wybieramy elementy dekoracyjne do kuchni, które będą zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne.

Pojemniki do przechowywania

Wiele dekoracji, które mamy w mieszkaniach, jedynie zbiera kurz i niczemu nie służy, dlatego warto zastąpić je różnego rodzaju pojemnikami i pudełkami do przechowywania. Przykładowo organizery na przyprawy postawione na blacie użytkowym pozwolą utrzymać porządek, a także będą prezentowały się estetycznie. Szczególnie jednakowe, szklane słoiki staną się ciekawą i praktyczną ozdobą kuchni, która zawsze będzie w zasięgu ręki podczas gotowania.

W tej kategorii dekoracji warto wymienić także ozdobne, drewniane pudełka do przechowywania herbaty. Warto zadbać o to, aby pudełka były wykonane z materiału pochodzenia naturalnego i utrzymane w jednej kolorystyce. Plastik nie prezentuje się elegancko, a do tego jest szkodliwy dla środowiska.

Kalendarz ścienny

Ciekawą formą dekoracji może być minimalistyczny kalendarz miesięczny, z którego będzie korzystać cała rodzina. Można go powiesić na lodówce albo w innym widocznym miejscu w kuchni.

Jeśli szukasz sposobu, aby uczynić przestrzeń bardziej osobistą, wybierz fotokalendarze ze zdjęciami bliskich dla Ciebie osób. Taki kalendarz będzie miał nie tylko wartość sentymentalną, ale stanie się również praktycznym narzędziem do codziennej organizacji i ozdobą mieszkania.

Po upływie roku możesz wyciąć zdjęcia bliskich i umieścić je w ramce albo schować do albumu. Planery tego typu to także ciekawy pomysł na prezent. Więcej o tradycyjnych kalendarzach w nowoczesnym, personalizowanym wydaniu przeczytasz tutaj: https://fotobum.pl/

Lustra

Lustro w eleganckiej ramie lub o nietypowym kształcie będzie stanowić ozdobę pomieszczenia, a także dodatkowo odbijać światło i optycznie powiększać przestrzeń. Jeśli zależy Ci na doświetleniu kuchni, umieść je naprzeciw okna. Wiele osób używa luster, aby zapewnić więcej światła roślinom w głębi mieszkania.

Ten element wyposażenia zwykle jest kojarzony z łazienką czy przedpokojem, ale lustra sprawdzą się także wkomponowane we fronty szafek albo jako wykończenie ściany. Zwłaszcza w pomieszczeniach o niewielkim metrażu albo w mieszkaniach, gdzie kuchnia otwiera się na salon, lustro może wyznaczać granice różnych przestrzeni użytkowych. To stosunkowo tani dodatek, a może być wykorzystany w mieszkaniu na wiele różnych sposobów.

Estetyczne akcesoria gospodarstwa domowego

Alternatywą dla typowych ozdób kuchennych, które zabierają cenne miejsce, może być wybór lepszej jakości urządzeń agd. W zależności od indywidualnych preferencji mogą to być na przykład czajnik czy ekspres do kawy w stylistyce retro. Oryginalne akcesoria, stylizowane na lata pięćdziesiąte i w eleganckich odcieniach écru czy rozmytego błękitu, będą funkcjonalne na co dzień i wpłyną na ostateczny wygląd kuchni.

Rośliny

Praktyczną dekoracją kuchenną, która zachwyci każdego miłośnika gotowania, może być estetyczny, drewniany zielnik. Można w nim wyhodować m.in. aromatyczną bazylię, kolendrę, miętę czy rozmaryn i na co dzień dodawać do potraw. Zioła w doniczkach potrzebują stałego źródła światła i regularnego podlewania, ale odwdzięczają się świeżymi ziołami i wprowadzają do pomieszczania harmonię.

Zdj. główne: Naomi Hébert/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*