Jak podejść do tematu pielęgnacji skóry twarzy w czasie upałów? O tych 3 rzeczach nie wolno Ci zapomnieć!

Jakob Owens/ unsplash.com

Upały, zwłaszcza te przekraczające 30 stopni nie są dla naszego organizmu idealnymi warunkami do życia. Również nasza cera nie radzi sobie najlepiej, kiedy na zewnątrz panuje skwar. W lecie warto nieco zmodyfikować swoją codzienną pielęgnację, aby nie zaskoczyło nas pojawienie się na skórze niedoskonałości. Sprawdź jakie praktyki są niewskazane w czasie wysokich upałów.

Latem warto zmienić kosmetyki do pielęgnacji i makijażu na takie, które mają lżejszą formułę. Wskazana będzie również mniejsza ilość kosmetyków, które nakładamy na twarz. Fanki koreańskiego oczyszczania skóry metodą kilku kroków powinny w czasie upałów postawić na nieco inny rodzaj dbania o cerę. Tłuste olejki i kremy nawilżające mogą powodować powstanie na skórze powłoki, która jest doskonałym miejscem do rozwijania się na skórze bakterii. Niestety jest to prosta droga do powstania wyprysków i niedoskonałości.

3 rzeczy o których nie możesz zapomnieć latem w kontekście pielęgnacji skóry twarzy

Wybieranie ciężkich pudrów zamiast kremów BB

Niestety latem używanie ciężkiego fluidu, a następnie pokrycie go warstwą matującego pudru sprawia, że pory naszej skóry są zatkane i nie może ona oddychać. Lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie kremów BB o lekkiej, nawilżającej formule.

Brak odpowiedniego nawodnienia organizmu

W czasie lata nie możemy zapominać o uzupełnianiu płynów. W czasie upałów powinniśmy wypijać nawet o litr wody więcej niż robimy to w pozostałe miesiące w roku. Nasz sposób odżywiania i styl życia bardzo odziałowuje na wygląd skóry.

Nie używanie kremów z filtrem przed wyjściem z domu

Samobójstwem dla skóry twarzy jest wychodzenie z domu bez filtra ochronnego nałożonego na twarz, dekolt i ramiona. Niestety promienie słoneczne znacząco przyśpieszają procesy fotostarzenia się skóry, dlatego bardzo ważne, aby się przed nimi odpowiednio zabezpieczać.

Przeczytaj też: 10 KREMÓW BB, KTÓRE ZASTĄPIĄ CI PODKŁAD W CZASIE UPALNYCH DNI

Zdjęcie główne: Jakob Owens/ unsplash.com

Avatar
Anna Sacharewicz
Copywriterka z kilkuletnim stażem, uwielbia tworzenie wartościowych treści. Zwolenniczka selfcare i naturalnej pielęgnacji. W wolnych chwilach uprawia jogę i jeździ na wycieczki rowerowe.

Powiązane posty

Napisz komentarz

Minimish