Jak nauczyć się rysować?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Rysowanie może być wyjątkowo odprężającym i miłym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Wielu osobom wydaje się jednak, że jeśli nie mają wrodzonego talentu do rysowania, nie jest to zajęcie dla nich. Nic bardziej mylnego! Rysować możesz nauczyć się od podstaw oraz w każdym wieku. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Do samodzielnej nauki rysowania bez wątpienia potrzebna jest spora doza samozaparcia i cierpliwości. Pamiętaj, że nie wszystko od razu będzie wychodzić idealne i nie staniesz się artystą z dnia na dzień, ale nie jest to powód, aby się poddawać. W rysunku oraz w malarstwie najważniejsza jest praktyka i systematyczność. Podpowiadamy, jak możesz zacząć rysować, aby z czasem osiągnąć wymarzone rezultaty. 

Wybierz przybory dla siebie

Naukę rysowania warto zacząć od wyboru odpowiednich przyborów do rysunku. Z pewnością przydadzą się ołówki o różnej twardości. Możesz także zdecydować się na takie akcesoria jak kredki lub markery do rysowania w kolorze. Na początek zrezygnuj raczej z węgla rysunkowego, ponieważ praca z nim może okazać się zbyt trudna. Pamiętaj również o takich akcesoriach jak gumka do mazania oraz temperówka. Nie musisz także od razu inwestować w sprzęt z najwyższej półki. Poeksperymentuj trochę z przyborami do rysunku, aby zobaczyć, w jakim stylu oraz jaką techniką lubisz rysować i w jaki sposób chcesz się rozwijać. W wyborze odpowiedniego wyposażenia na początek z pewnością pomoże Ci internetowy sklep plastyczny

Pamiętaj, że nauka wymaga czasu

W nauce rysunku najważniejsza jest systematyczność oraz cierpliwość. Dziedzina ta wymaga sporo czasu oraz energii, dlatego też tak ważne jest, aby nie zrażać się, kiedy na początku nie będzie Ci wychodzić. Jeśli chcesz osiągnąć wymarzone efekty, musisz ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Poświęć nawet kilka minut każdego dnia, aby wykonać szybki szkic, a z pewnością z czasem zaczniesz zauważać progres.

Pamiętaj także, że do nauki rysunku nie musisz mieć wrodzonego talentu. Oczywiście, niektórzy mają większe predyspozycje, a inni nieco mniejsze, ale nie oznacza to, że nauka rysowania jest niemożliwa. Nawet najwięksi mistrzowie musieli poświęcić wiele czasu i pracy. Warto także pamiętać, że każdy wiek jest dobry, aby zacząć rysować. Nie myśl więc o tym, że jest za późno na naukę – jeśli rysowanie sprawia Ci przyjemność i chcesz się rozwijać, wiek nie ma żadnego znaczenia!

Szukaj inspiracji

Na początku swojej przygody z rysunkiem warto szukać wielu inspiracji. Możesz na przykład znaleźć prace artystów, które Ci się podobają i spróbować je przerysować. Dzięki temu nabierzesz nieco więcej wprawy, a z czasem będziesz w stanie rysować z głowy lub z natury.

Fot.: Andrey Novik/unsplash.com

Aleksandra Michaliszyn
Aleksandra Michaliszyn
Studentka komunikacji wizerunkowej i fanka naturalnego piękna oraz pielęgnacji koreańskiej. W wolnej chwili lubiąca odkrywać nowe miejsca i czytać. Mistrzyni w organizacji domowego spa.

Powiązane posty

Napisz komentarz

Minimish